POLECAMY

Sennik

Co oznacza, jeśli śni mi się krew?

Krew we śnie - sprawdź, co to oznacza.

Co oznacza, jeśli śni mi się krew?

Krew we śnie ma bogatą symbolikę - i te same obrazy, w zależności od kontekstu mają wydźwięk pozytywny jak i negatywny.

 • Krew płynąca z ciała - uciekające życie, prawdopodobnie oznaczać będzie depresję, niechęć do świata zewnętrznego, brak jakiejkolwiek energii.
 • Krew płynąca z oczu - wyraz lęku przed światem.
 • Krew płynąca z ust - poczucie winy spowodowane powiedzeniem czegoś okropnego, złego, co wyrządziło dużą krzywdę.
 • Krew spuszczana z kimś - symbol zawarcia porozumienia, braterstwa, ale też fascynacji erotycznej daną osobą; wspólny rytuał jest symbolem aktu seksualnego.
 • Krew spuszczana z własnego ciała - chęć naprawienia krzywdy wyrządzonej komuś, pokutę, pokajanie, przeprosiny, może być również ujawnioną dopiero w snach skłonnością do samodestrukcji.
 • Ssanie krwi, przyjmowanie krwi, picie - brak pierwiastka męskiego, energii, chęć natychmiastowego instynktowego uzupełnienia go, wynikać może również z zaburzonego postrzegania własnej męskości, picie krwi może być również ocenzurowanym przez świadomość obrazem aktu seksualnego.
 • Krew ofiarowana komuś - chęć podzielenia się życiem, dar życia, energia, również niespełnione fantazje seksualne.
 • Widzieć krew - martwisz się o bliską Ci osobę.
 • Krwawić - pomyślny znak na przyszłość.
 • Pluć krwią - możliwa choroba.
 • Czarna krew - ciężka choroba.
 • Płynąca krew - dobre wiadomości.
 • Pić krew - spełnione nadzieje.
 • Pluć krwią - troska.
 • Zwierzęca krew - dobre interesy.
 • Puszczać krew - lichwiarz.

Symbolika krwi

Krew symbolizuje świadomość ciała, jego słabości i mocnych stron. Dlatego też często podczas interpretacji symbol ten odnosi się do życia seksualnego czy też relacji międzyludzkich, jednak równie dobrze może ona odnosić się do działań, jakich się podejmujemy. Wszystko zależy już od okoliczności, w jakich obraz krwi pojawił się w naszym śnie. Analiza podobnego snu jest więc trudna i wymaga wprawy.

Krew we śnie - zły znak?

Już sam widok krwi może być złym omenem. Odczytuje się go często jako lęk o siebie samego. Podświadomie albo świadomie obawiamy się kogoś nam bliskiego, kogoś, kto jest w bliskim nam otoczeniu. Lęk ten może mieć różne podłoże, fakt pozostaje faktem, że nie czujemy się komfortowo w obecności tej osoby, raczej staramy się jej unikać, nie pozostawać w jej pobliżu. Ujrzenie zaś we śnie krwi kogoś innego to znak, że w głębi duszy martwimy się o tę osobę. W życiu na jawie dostrzegamy jakieś znaki, które sprawiają, że nie możemy spokojnie myśleć o tej osobie. Ta obawa sprawia, że czujemy wewnętrzny ból i rozterkę. 

Symbolika krwi - kontekst ma znaczenie

Całkowicie innego znaczenia nabiera krew, gdy na przykład mamy ją na sobie, na swoim ubraniu czy też ciele. W takiej sytuacji zwykle interpretuje się taki sen jako wewnętrzne poczucie wstydu i niezadowolenia z własnej postawy czy też swoich poczynań. Możliwe, że robimy coś, co nie do końca jest zgodne z naszym sumieniem oraz przekonaniami. Sprawia to, że czujemy się niekomfortowo we własnym ciele, pragniemy zmiany, ale nie potrafimy poradzić sobie z obecną sytuacją. Jest to dobry sen na zmianę we własnym życiu.

Fot. Fotolia

Krew a morderstwo we śnie

Obraz krwi we śnie także bardzo mocno łączy się z symbolem morderstwa, które często interpretuje się jako zamknięcie jakiegoś etapu w życiu. Jeśli to śniący jest ofiarą zbrodni, to znaczy, że to on jest zbroczony krwią – ktoś w jego otoczeniu knuje przeciwko niemu, pragnie wzbogacić się jego kosztem. Jeśli zaś to osoba śniąca ma ręce we krwi to znak, że to ona pragnie wykorzystać kogoś, by osiągnąć własny cel, krótko mówiąc – idzie po trupach do celu.

Warto by także wspomnieć w tym miejscu o znaku jakim jest miesiączka, która także bezpośrednio wiąże się z obrazem krwi. Znak ten odczytuje się najczęściej jako zapowiedź bólu i cierpienia, które pojawi się w życiu śniącego nie z jego winy.

Zobacz także: Jaka jest najczęstsza tematyka snów?