POLECAMY

Tort komunijny

Planując komunijne menu nie możemy zapomnieć o torcie. Jest to bowiem najczęściej spotykany smakołyk na wielu ważnych uroczystościach.
Tort komunijny

Za deserami przepadają nie tylko dzieci, ale również dorośli. Możemy wybierać między sernikiem, szarlotką, lodami i galaretką owocową. Jednak najchętniej podczas przyjęcia komunijnego goście częstują się tortem, przygotowanym specjalnie na tę okazję. Możemy go zamówić w cukierni albo zrobić samodzielnie. Niezależnie jednak od tego, w czyje ręce powierzymy przygotowanie tortu, pamiętajmy, że musi on nie tylko dobrze smakować, ale również nawiązywać swoim wyglądem do uroczystości.

W celu podkreślenia jego charakteru, możemy pokryć go białą masą lub czekoladą i udekorować dodatkami, które można kupić niemal w każdym sklepie z artykułami spożywczymi. Są to kwiatki (najczęściej różyczki), listki, koraliki, aniołki, kielichy z hostią, winogrona – z cukru lub sztuczne. Dostępne są w wielu kolorach, ale do tortu komunijnego najbardziej odpowiednie są te w odcieniach pastelowych.

Torty komunijne są najczęściej kilkupiętrowe. Przybierają kształt hostii lub otwartej księgi, w której czekoladową masą napisany jest tekst „I Komunia Święta”. Niekiedy dopisane jest również imię dziecka pierwszokomunijnego. Ciasto jest najczęściej jasne, a smak masy może być taki, jaki tylko sobie wymarzymy – czekoladowy, ananasowy czy jagodowy. Na gorące dni zamiast tradycyjnego tortu możemy przygotować tort lodowy (z czekoladą, orzechami, migdałami lub kawałkami owoców).

Jeśli mamy czas, zdolności kulinarne i artystyczne, możemy sami przygotować taki tort komunijny. Jeżeli wolimy jednak ciasto zamówić, zapłacimy za nie od 50 do 300 złotych.


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)