palma wielkanocna z bibuły fot. Adobe Stock, Pawel Horazy

Palma wielkanocna z bibuły to prawdziwy świąteczny hit. Przygotujesz ją w kilka chwil - zobacz, jak zrobić palmę z bibuły

Palma wielkanocna z bibuły to bardzo częsta dekoracja podczas Niedzieli Palmowej. Możesz kupić już gotową palmę albo przygotować ją samodzielnie w domu. Wykorzystaj do tego kolorową bibułę, z której wykonasz maleńkie ozdoby albo duże, dekoracyjne kwiaty. Zobacz, jak zrobić piękną palmę wielkanocną z bibuły.
/ 15.03.2023 05:29
palma wielkanocna z bibuły fot. Adobe Stock, Pawel Horazy

Dekoracyjna palma wielkanocna wcale nie musi być ogromna ani bardzo droga. Możesz ją przygotować w kilka chwil, wykorzystując gotową bibułę lub krepinę. Pamiętaj, że do tak przygotowanej palmy możesz dołożyć także inne elementy, np. gałązki bukszpanu.

Spis treści:

  1. Palma wielkanocna z bibuły: pomysły i inspiracje
  2. Jak zrobić palmę wielkanocną z bibuły?
  3. Co powinno się znaleźć w palmie wielkanocnej?

Palma wielkanocna z bibuły: pomysły i inspiracje

Możesz wykonać palmę wielkanocną z bibuły na wiele sposobów. Gotowa dekoracja może być niewielka i minimalistyczna albo bardzo duża i okazała. Ogranicza cię tylko wyobraźnia i zasoby materiałów.

Najlepiej przygotuj sobie większą ilość bibuły lub krepiny - bardzo możliwe, że za pierwszym razem coś pójdzie niezgodnie z planem. Może się też okazać, że twoja palma wielkanocna DIY będzie tak piękna, że cała rodzina od razu poprosi o kolejne sztuki.

Do palmy możesz wykorzystać zielone kawałki bibuły, a także dowolne kolory kwiatów i ozdób. Wbrew pozorom taka konstrukcja nie jest trudna. Wystarczy, że osobno przygotujesz kwiaty i dokleisz je do zielonej "łodygi" palmy.

fot. Palma wielkanocna z bibuły/Pinterest

Możesz postawić także na większe, dekoracyjne kwiaty i otulić je liśćmi z bibuły. Jako stelaż wykorzystaj gruby drut albo kawałek drewienka. Idealnie sprawdzą się tyczki bambusowe do roślin.

fot. Oryginalna palma wielkanocna/Pinterest

Jeśli chcesz zaszaleć, masz smykałkę do robótek ręcznych i pomysł na ciekawą palmę wielkanocną, daj się ponieść wyobraźni. Duży stelaż otul dekoracyjnymi, dużymi kwiatami i ozdobami przygotowanymi z bibuły, krepiny lub kartonu.

fot. Duża palma wielkanocna z bibuły/Pinterest

Jak zrobić palmę wielkanocną z bibuły?

Najprostsza palma wielkanocna z bibuły to zaledwie kilka chwil roboty. Przygotuj kawałki kolorowej bibuły, klej, dekoracyjne wstążki oraz coś, co posłuży jako stelaż. Przydadzą się też oczywiście nożyczki.

Jak zrobić palmę wielkanocną z bibuły?

  1. Stelaż posmaruj klejem i owiń mocno zieloną bibułą, tworząc łodygę. Podklej także koniec bibuły, aby wszystko dobrze się trzymało.
  2. Następnie pozostaw łodygę do wyschnięcia, a w tym czasie przygotuj dowolne kwiaty albo niewielkie ozdoby. Świetnie sprawdzi się na przykład mnóstwo niewielkich kulek z bibuły.
  3. Przygotowane dekoracje przyklej do łodygi - najlepiej rób to w taki sposób, aby powstała kolorowa spirala. Dodaj listki lub źdźbła trawy z bibuły, a także kolorowe wstążki.
  4. Wszystko dokładnie przyklej, lekko dociskając. Tak przygotowaną palmę pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

jak zrobić palmę wielkanocną z bibuły

fot. Jak zrobić palmę wielkanocną z bibuły/Adobe Stock, MNStudio

Co powinno się znaleźć w palmie wielkanocnej?

Palma wielkanocna to nie tylko ozdoby z papieru czy bibuły, ale także wiele naturalnych elementów. Jeśli chcesz, aby wyglądała naprawdę dobrze, dodaj do niej także gałązki bukszpanu, bazie, a także kwiaty - żonkile, stokrotki lub gałęzie kwitnącej forsycji.

Świetnie sprawdzą się także duże kokardy lub luźno puszczone wstążki. Tak przygotowana palma będzie prezentować się bardzo dekoracyjnie.

Czytaj także:
Kiedy wypada Niedziela Palmowa 2023?
Życzenia na Niedzielę Palmową