Jak wykonać terminarz domowy

Jak wykonać terminarz domowy

Wszystkie ważne informacje dotyczące członków rodziny oraz domu powinny być umieszczone w jednym miejscu. Najlepiej, by znajdowały się w stałym miejscu, by w razie potrzeby łatwo je było odnaleźć. Aby wykonać terminarz z ważnymi informacjami możesz wykorzystać kolorowy segregator z przekładkami, kartki i przybory biurowe.
/ 19.08.2010 20:55
Jak wykonać terminarz domowy

Teraz zastanów się, jakiego typu informacje mogą Ci się przydać i według tego kryterium podziel segregator na działy.

Numery telefonów

Koniecznie w takim terminarzu powinny się znaleźć telefony alarmowe oraz do wszystkich osób, z którymi kontaktujesz się w sprawach:

zdrowia rodziny,

napraw czy innych.

Telefony alarmowe to przede wszystkim straż pożarna, pogotowie i policja, przydatne telefony to, np. numery telefonów do:

lekarzy,

przychodni,

szpitala,

aptek,

dentysty,

elektryka,

hydraulika,

korporacji taksówkowej i innych osób czy instytucji, z usług których korzystasz.
Terminarz rodzinny powinien obejmować telefony i adresy członków rodziny i przyjaciół.

Pamiętaj, by przynajmniej raz w roku aktualizować dane.

Koniecznie sporządź też dział, w którym będziesz miała adresy i numery telefonów do takich instytucji jak przedszkole, do którego uczęszcza Twoje dziecko, szkoła, klub osiedlowy, biblioteka, i wszystkich innych instytucji, które wypełniają czas Twój i domowników.

Ważne daty

Terminarz rodzinny może mieć dział składający się z aktualnego kalendarza. Koniecznie musi zawierać ważne daty dotyczące urodzin i imienin członków rodziny i przyjaciół, rocznic ślubów i innych ważnych wydarzeń (około dwóch tygodni przed datą istotnego wydarzenia zaznacz sobie w terminarzu przypomnienie o zakupie kartki czy prezentu).W tym dziale zaznaczaj również daty szczepień dzieci i zwierząt oraz, np. termin ukończenia ubezpieczenia, umowy z telewizją kablową i inne.

Czytaj także: Jak przygotować przyjęcie koktajlowe

Gdy Ty i Twoi domownicy uczęszczają na różnego rodzaju przyjęcia, spotkania również uwzględniaj je w notatniku.
Prowadząc regularnie terminarz domowy unikniesz nerwów związanych z niezapłaconymi rachunkami oraz nie zapomnisz o ważnych datach.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)