POLECAMY

Jak tanio urządzić przyjęcie komunijne?

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie dla dziecka oraz jego rodziny. Wiąże się to niestety z dużym nakładem finansowym.
Jak tanio urządzić przyjęcie komunijne? fot. Fotolia

Czy można zorganizować w miarę tanio atrakcyjne przyjęcie komunijne?

Warto spróbować. Dość dużym wydatkiem jest wynajęcie restauracji czy innej sali. Dlatego rozważ czy udałoby się przygotować przyjęcie w domu. Często takie rozwiązanie wiąże się z ograniczeniem liczby gości. Zastanów się, czy naprawdę wszystkie osoby, które znalazły się na liście zaproszonych na komunię to najbliżsi Twojego dziecka. W mieszkaniu możesz przyjąć ok. 15 osób. Jeżeli zdecydujesz się zorganizować przyjecie w domu, nie oznacza to, że musisz brać na siebie całe przygotowywanie potraw. Możesz wynająć kucharkę, która większość potraw przygotuje, a nawet pomoże podać do obiadu i pozmywać naczynia. Dobrze jeżeli byłaby to znajoma, zaufana pani, dlatego warto popytać wśród znajomych. Podobnie z ciastami również nie musisz ich sama piec, a zamiast zamawiać w cukierni to również możesz znaleźć osobę, która w domu upiecze Ci słodkie smakołyki.

Niektóre osoby trudniące się taką pracą same kupują potrzebne produkty inne umawiają się na przyniesienie im wszystkich potrzebnych rzeczy.

Polecamy: Nowoczesne prezenty

Z alkoholem czy bez

Przyjęcie bez alkoholu będzie mniej kosztować, niż to na którym podajesz gościom wino czy wódkę. To w końcu przyjecie z okazji I Komunii Świętej Twojego dziecka dlatego jego brak będzie jak najbardziej na miejscu. Oczywiście z organizowaniem przyjęcia w domu wiążą się zakupy, planowanie i nieco więcej stresu.

Koniecznie pamiętaj o wystroju wnętrza i stołu. Koniecznie na stół połóż biały obrus, kup serwetki i kwiaty. Pamiętaj, by zastawa była jednakowa (jeżeli nie masz takich samych talerzyków, sztućców możesz wypożyczyć je w wypożyczalni).

Czytaj także: Najdroższe prezenty komunijne

Na czym jeszcze można oszczędzić?

Warto zastanowić się nad wyborem stroju komunijnego dla Twojego dziecka. Może niekoniecznie trzeba kupować nowy, a może lepiej odkupić od kogoś używany (przecież używany był tylko tydzień).

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
Myślę, że lepszym rozwiązaniem jest zamówienie cateringu na komunię. We Wrocławiu takie usługi zapewnia http://izabelaplociennik.pl/ Organizują przyjęcia zarówno w domu jak i we wskazanym miejscu. Menu według życzenia zamawiającego.