Jak razem z dziećmi przygotować Święta?

Jak razem z dziećmi przygotować Święta?

Boże Narodzenie to czas spotkań rodzinnych i w gronie przyjaciół, przy nakrytym elegancko stole z choinką i kolędami. By nic nie zakłóciło tego wspaniałego czasu koniecznie dobrze się do niego przygotuj.
/ 30.05.2019 23:33
Jak razem z dziećmi przygotować Święta?

Włącz dzieci do prac domowych

Jeżeli masz dzieci nie zapomnij o włączeniu ich w prace domowe związane ze Świętami.

Dla dzieci jest to magiczny czas, dlatego chętnie będą uczestniczyć w przygotowaniach bożonarodzeniowych.

Dzieci doskonale odnajdą się przy ubieraniu choinki, pieczeniu i lukrowaniu pierników, sprzątnięciu swojego pokoju.

Możesz też zaproponować im, by przed Świętami przejrzały swoje zabawki i te, którymi już się nie bawią ( a nie są zepsute!) oddały biedniejszym dzieciom, którym sprawią radość.

Okres przed Świętami to doskonały czas na spędzanie z pociechami większej ilości czasu. Postaraj się wygospodarować czas zarówno na przygotowywanie ozdób choinkowych, czy kartek na Boże Narodzenie, jak również na beztroską zabawę na śniegu.

Możesz też wybrać się z dziećmi do lasu, by poszukać szyszek lub gałązek, które doskonale będą nadawały się do wykonania ozdób na Święta ( możesz, np. pomalować szyszki na złoto lub srebrno).

Przygotuj stół

Podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi ważną rolę odgrywa stół. Postaraj się, by w Święta wyglądał elegancko i imponująco. Niekoniecznie musisz w tym celu wydać dużą ilość pieniędzy.

Możesz jako element dekoracyjny na stół wykorzystać świecę z ciekawie ułożonymi jodłowymi gałązkami.

Ładnie też prezentuje się szklane naczynie w kształcie kuli wypełnione bombkami w kolorze pasującym do zastawy czy obrusu.

Polecamy: Jak nakrywać do stołu

Na dno naczynia możesz włożyć kilka kawałków wstążki ( przyklej je taśmą do dna naczynia), które będą wystawać z naczynia i rozkładać się na stole.

Ciekawą kompozycje możesz zrobić z naturalnych produktów jak pomarańcze, cytryny , limonki, goździki, laski cynamonu, gałki muszkatołowe. Oprócz tego, że ciekawie prezentują się w szklanym naczyniu to jeszcze pięknie pachną. 

Czytaj także: Jak zorganizować czas przed Bożym Narodzeniem?