Jak utrzymać ład w przedpokoju i pokoju dziennym?

Jak utrzymać ład w przedpokoju i pokoju dziennym?

Odpowiednia organizacja domu to podstawa odniesienia sukcesu w codziennym utrzymaniu porządku. Urządzenie domu tak, by każda rzecz miała swoje logiczne miejsce ułatwi Ci sprzątanie i zachowanie ładu w domu.
/ 15.09.2010 15:10
Jak utrzymać ład w przedpokoju i pokoju dziennym?

Przedpokój

Przedpokój jest wizytówką domu, gdyż jest pierwszym pomieszczeniem, które widzą goście.

Warto zadbać, by było to miejsce jasne i przestronne, bez zbyt wielu mebli i niezagracone.

W przedpokoju koniecznie zorganizuj miejsce, gdzie domownicy będą zmieniać buty na kapcie. Dzięki temu do domu nie będą wnosili piasku i kurzu z dworu.

Na okrycia typu kurtki i płaszcze powinny być w przedpokoju odpowiednie haczyki, by domownicy po wejściu do domu rozbierali się w przedpokoju.

Pamiętaj jednak, by nie wieszać w przedpokoju wszystkich okryć wierzchnich, a tylko te aktualnie używane. Na pozostałe kurtki czy płaszcze miejsce jest w szafie.

Nie zapomnij też zebrać okryć domowników przed przyjściem gości, by na ich miejsce powiesić okrycia przybyłych do domu ludzi.

Pokój dzienny

Pokój dzienny powinien być miejscem odpoczynku dla całej rodziny. Dlatego koniecznie sprawdź, czy wszystkie przedmioty znajdujące się w nim są Ci potrzebne. Rzeczy, które pozostawiłeś poukładaj na miejsce. Gdy masz regal z książkami uporządkuj je równo, nie zostawiaj starych gazet czy ulotek na regałach z książkami, gdyż psują estetykę mebli. Podobnie wygląda kwestia płyt, tylko równo poukładane w kompletnych pudełkach mogą być ozdobą pokoju dziennego.

Jeżeli Twój pokój dzienny służy Ci jako miejsce pracy przy komputerze - pamiętaj, by wszystkie dokumenty i papiery były pochowane w oznaczone segregatory lub teczki.

Polecamy: Jak pozbyć się bałaganu cz. I

Pokój dzienny to często jednocześnie miejsce zabaw dla dzieci. Postaraj się, by zabawki Twoich pociech nie były porozrzucane po całym domu tylko miały swoje stałe miejsce. Dobrym rozwiązaniem są duże plastikowe kosze, do których zmieszczą się i większe i mniejsze zabawki.

Naucz dzieci odkładać zabawki na miejsce, gdy skończą się bawić.

Czytaj także: Jak dbać o bezpieczeństwo w kuchni

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/14.03.2015 10:50
Przedpokój jest wizytówką domu, gdyż jest pierwszym pomieszczeniem, które widzą goście, a salon miejscem wypoczynku całej rodziny więc całą rodzina powinna odpowiadać za ład i porządek w całym domu:):)
/22.02.2015 15:05
Pokój dzienny powinien być miejscem odpoczynku dla całej rodziny. Dlatego przede wszystkim tu musi panować ład i porządek.