Dekoracje na 11 listopada: pomysły i inspiracje. Jak przygotować piękne dekoracje do szkoły lub przedszkola?

dekoracje na 11 listopada grafika fot. Adobe Stock, Анна Иванова
Jakie dekoracje na 11 listopada sprawdzą się najlepiej? Postaw na wzruszające cytaty wycięte lub napisane na dużym brystolu, a także na kompozycje z wykorzystaniem białej i czerwonej tkaniny. Popularnym motywem są także drzewa - symbol mądrości, ambicji oraz siły umysłu. Przygotuj także patriotyczne kotyliony.
/ 23.10.2023 05:15
dekoracje na 11 listopada grafika fot. Adobe Stock, Анна Иванова

Uroczyste apele z okazji 11 listopada zwykle organizuje się w szkołach, przedszkolach, a także bibliotekach czy muzeach. Warto wtedy zadbać nie tylko o dobrze przygotowany scenariusz, ale także o dekoracje. Najlepiej sprawdzą się ozdoby z papieru oraz lśniącej tkaniny.

Spis treści:

  1. Dekoracje na 11 listopada z papieru
  2. Patriotyczne dekoracje na 11 listopada
  3. Dekoracje na 11 listopada na okna
  4. Dekoracje na 11 listopada: szablony do druku

Dekoracje na 11 listopada z papieru

Duże kawałki brystolu lub kartonu idealnie posłużą do stworzenia pięknych i efektownych, a jednocześnie prostych dekoracji. Popularnym motywem są np. cytaty na 11 listopada, stworzone z wyciętych dużych liter. Każdą z nich przypnij do materiału albo tablicy korkowej i część pięknej dekoracji gotowa.

Do przygotowania dekoracji wykorzystaj także papierowy lub materiałowy kotylion patriotyczny. Może być on naprawdę duży, powieszony w centralnej części scenografii. Maluchy w przedszkolu i pierwszych klasach szkolnych na pewno chętnie pomogą w stworzeniu pięknych dekoracji - wykorzystaj więc kolorowanki na 11 listopada, które maluchy wypełnią farbkami lub kredkami.

dekoracje na 11 listopadafot. Dekoracje na 11 listopada/Adobe Stock, Tula L

Patriotyczne dekoracje na 11 listopada

Do przygotowania pięknych dekoracji wykorzystaj symbole 11 listopada, takie jak barwy narodowe, godło oraz hymn. Słowa "Mazurka Dąbrowskiego" będą świetnie wyglądać napisane na dekoracyjnym papierze lub tkaninie, a kotylion dopasuje się do biało-czerwonego wzoru namalowanego na dużej tablicy.

W ramach dekoracji można wykorzystać także motyw drzew, wyciętych z papieru żołnierzy, wizerunek Józefa Piłsudskiego, a także fragmenty wierszy o tematyce niepodległościowej.

dekoracje na 11 listopada szablonyfot. Dekoracje na 11 listopada: szablony/Adobe Stock, luzitanija

Dekoracje na 11 listopada na okna

W przedszkolu, szkole, ale także w domu popularne jest także dekorowanie okien. Możesz wykorzystać czerwone i białe kawałki materiału i zawiesić je na górnej części okna, związując dodatkowo wstążką lub jutowym sznurkiem.

Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie gotowych szablonów i grafik do druku, które pięknie prezentują się przyklejone bezpośrednio na szybie. Możesz także namalować coś samodzielnie, wykorzystując specjalne farby do szkła albo... szminkę! Tak przygotowana ozdoba będzie wyglądać elegancko, a ty możesz zaangażować do pracy także innych domowników albo dzieciaki w szkole. Wspomniane wcześniej kolorowanki również będą ciekawą ozdobą okienną.

dekoracje na 11 listopada na okna

fot. Dekoracje na 11 listopada na okno: szablon do druku/Adobe Stock, Monika

Dekoracje na 11 listopada: szablony do druku

Do przygotowania dekoracji możesz wykorzystać także gotowe szablony do druku. Możesz dopasować je do wybranej wielkości, a następnie wydrukować na dowolnym papierze (grubym, cienkim, białym, kolorowym, etc.).

Takie szablony dodatkowo możesz udekorować wedle uznania i ułożyć w dowolną kompozycję na tablicy czy materiałowym stelażu. Wzory takich szablonów to najczęściej kontury Polski, flaga narodowa, a także biało-czerwone kwiaty, kotyliony oraz balony.

dekoracje na 11 listopada szablony

fot. Dekoracje na 11 listopada: szablony do druku/Adobe Stock, milushka

Czytaj także:
Życzenia na 11 listopada
Rogale świętomarcińskie
 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA