Dekoracje domu na Halloween - zrób to sama!

Chcesz ozdobić dom na Halloween, a nie wiesz jak to zrobić? Mamy kilka praktycznych wskazówek jak tanio i z pomysłem wykonać dekoracje halloweenowe. Porad udzieli wam ekspert urządzania wnętrz. Czy rzeczywiście wypada i można to zrobić za kilka groszy?
/ 28.10.2013 15:04

Sklepy oferują wiele dekoracji związanych z Halloween, tymczasem dom możemy upiększyć bez wydawania zbyt wielu pieniędzy. I takie samodzielnie wykonane ozdoby wcale nie odbiegają jakością i kreatywnością od tych kupowanych.

Zobacz też: Makijaż na Halloween

- Amerykanki do Halloween podchodzą bardzo praktycznie. Ze zużytych słoików, plastikowych butelek po sokach i mleku, skrawków materiałów - zbieranych przez cały rok - tworzą prawdziwie kreatywne cuda - mówi Iza Jurasik-Kamińska, ekspert urządzania wnętrz, prowadząca blog pozachodzie.pl.

Ozdoby domu na Halloween

Jest kilka stałych elementów dekoracyjnych, dzięki którym możesz odmienić swój dom na Halloween.

Ubierz dynię na Halloween!

W sprzedaży znajdziemy dynie ozdobne i jadalne. Jeśli stać nas na to, aby je zniszczyć, owoce możemy pomalować w wymyślne wzory, powycinać wzorki, albo zrobić z nich wazony lub lampiony. Jeśli chcemy nasze dekoracje wykorzystać w kuchni lub przeznaczyć na przetwory, nie nacinajmy ich. Możemy je po prostu poustawiać w różnych miejscach w domu, ubrać w koronki lub swetry. Wtedy nasza dyniowa dekoracja nada się jeszcze do spożycia.

Dynie z szydełka na Halloween

Zobacz też: Jaka jest tradycja święta Halloween?

Dekoracja domu na Halloween - wianek

- Wychodzę z założenia, że wianek jest tak uniwersalną dekoracją, że powinniśmy zainwestować w jeden porządny i tylko zmieniać jego wystrój w zależności od okazji – mówi Iza Jurasik – Kamińska. - Na wiklinowym szkielecie, możemy umieszczać kwiaty, liście, szyszki, szyte ozdoby - wszystko co nam przyjdzie do głowy. Jeśli jednak nie mamy gotowego wiklinowego wianka, nic nie szkodzi - i tu znowu w zależności od budżetu, możemy wykonać wianek z liści, skrawków materiału, wstążek albo wełny.

Zobacz też: Przebrania na Halloween

Girlandy na Halloween

W Polsce jeszcze niedoceniane, ale to bardzo wdzięczny element dekoracji. Girlanda może ozdabiać kominek, drzwi, ścianę, meble, okna, co tylko chcemy i bardzo szybko odmieni nasze mieszkanie, w wybranym przez nas klimacie. Najmniej skomplikowane girlandy to liście, powycinane szmatki, te bardziej skomplikowane możemy ozdobić literkami lub wykonać na szydełku.

Girlanda na Halloween

Zobacz też: Halloween - jak się ubrać z pomysłem?

Oczywiście to dopiero początek. Możemy ozdobić wejście do domu, stół, poszczególne pokoje, przygotować stroje i charakterystyczne potrawy. Każde święto służy do tego, aby spędzać je rodzinnie. Dekoracje domu tylko podkreślają ten klimat. Dlatego ozdabiajmy nasze domy - naprawdę warto. Tym bardziej, że do takiej zabawy możemy zaangażować dzieci.

Źródło: Materiały prasowe