POLECAMY

Dynia na Halloween: 7 wzorów

Jak wyciąć dynię na Halloween? Zobacz najlepsze inspiracje!
Dynia na Halloween: 7 wzorów fot. Fotolia

Wzory halloweenowych dyń mogą być bardzo różne. Tradycyjny Jack-o’-lantern to irlandzka nazwa lampionu, który przygotowuje się specjalnie na Halloween. W Irlandii tworzono je jednak z innych warzyw, np. z rzepy. Dopiero mieszkańcy Wielkiej Brytanii zaczęli rzeźbić tradycyjnego "Jacka" z ogromnych, wydrążonych dyń. Niektórzy przygotowują w nich skomplikowane wzory - Halloween to festiwal wymyślnych lampionów i czasem można zobaczyć nawet przerażające sceny wprost z horrorów!

Ja zebrałam dla was 7 pomysłów na wzory halloweenowych dyń. Warto je przejrzeć i poszukać inspiracji - skutkiem ubocznym będzie smakowita zupa lub ciasto, przyrządzone z pozostałego miąższu!

Dania z dyni - najlepsze przepisy

1. Przerażający Jack-o'-lantern

fot. Fotolia

Tradycyjny halloweenowy lampion ma złowrogo przymrużone "oczy" i krwiożerczy uśmiech. Należy pamiętać o tym, aby otwory były wystarczająco duże, by wydobywało się przez nie światło umieszczonej wewnątrz świecy. Przez niewielkie dziurki mało będzie widać, więc efekt stanie się mniej imponujący.

2. Dynia z duchem

Autor tej dyni zdecydował się nie tworzyć na niej symbolicznej twarzy, ale wyciął ją w kształt ducha. To jeden z łatwiejszych wzorów dyń, ma też dodatkową zaletę - z takiego lampionu wydobywa się więcej światła.

3. Dynia z kotem

Kot czarownicy wycięty na dyni? Dlaczego nie! Z takim lampionem trzeba się bardziej natrudzić, ale efekt wygląda super.

4. Dyniowa karuzela

 

@parragonbooks #pumpkin #pumpkincarving

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Su Williams (@suenatal)

Zazwyczaj karuzela nie kojarzy mi się mrocznie - to raczej sentymentalny powrót do czasów dzieciństwa, a nie gadżet wprost z horroru. Nigdy nie wpadłabym na to, żeby wykorzystać ją jako wzór dyni na Halloween: plus za kreatywność!

Zapiekana dynia - przepis video

5. Dynia ze skorpionem

 

The constellation is being projected from the back of the pumpkin. #zodiac #pumpkincarving #scorpio #constellation #art #LewisAndMark

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Richard McConochie (@richard_mccon)

Nie wiem, jak tego dokonał autor dyni, ale wygląda naprawdę niesamowicie. Lampion ze skorpionem to małe dzieło sztuki - z pewnością nie dla laików!

6. Dynia z Gwiezdnych Wojen

 

#pumpkin #pumpkincarving #starwars #anakinskywalker 😀

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jasmine Jackson (@jasmine7744)

Były już inspiracje filmami dla dzieci, teraz pora na coś dla nieco starszych. Gwiezdne wojny nie są może typowo halloweenowym obrazem, ale jak widać mogą stać się świetną inspiracją!

7. Z napisami

 

sometimes we can be artsy🎃🔪 #pumpkin #pumpkincarving #sugarskull #happyhalloween #ghosts #artsy #halloween #besttimeoftheyear

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Lauren (@nastal130)

Wycięcie napisu na dyni z pewnością nie jest proste. W USA odbywają się specjalne zawody "carvingu", czyli halloweenowego rzeźbienia. Trudno się więc dziwić, że są tam prawdziwi eksperci!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)