POLECAMY

Czego nie wolno robić w restauracji

Idąc do restauracji oczekujesz ciszy, spokoju i cichej, uspokajającej muzyki. Gdy ktoś przeszkadza Ci w spokojnym delektowaniu się posiłkiem masz prawo się zirytować – w końcu wymagasz określonego zachowania w danym miejscu. Zobacz, czego wystrzegać się podczas posiłku w restauracji, aby nie stać się przeszkodą dla innych gości.
Czego nie wolno robić w restauracji

Wycisz telefon!

Często w restauracjach obowiązuje zakaz używania telefonów komórkowych. Nawet jeśli takiego zakazu nie ma, pamiętaj, aby wyciszyć dźwięk, aby nie zakłócał posiłku pozostałym gościom. Jeśli koniecznie musisz do kogoś zadzwonić lub jeśli twój telefon nieustannie wibruje odbierz go – ale tylko wtedy, kiedy wyjdziesz na zewnątrz!

Powstrzymaj emocje!

Dwójka zakochanych wybierająca się do restauracji na romantyczna kolację przy blasku świec i cichej muzyce nie zawsze musi okazywać swoja miłość publicznie. Pary, które bez przerwy całują się lub przytulają nie zwracając uwagi na innych gości okazują im tym samym brak szacunku. Są miejsca, gdzie należy powstrzymać się od ciągłej bliskości partnera.

Nie upijaj się!

Upijanie się w restauracji jest bardzo źle widziane – pozostałych gości będzie drażnić głośniejszy ton mówienia, ciągły śmiech oraz okrzyki aprobaty dla najdziwniejszych pomysłów. Nie wypada upijać się w restauracji ponieważ stajemy się wtedy głośniejsi niż normalnie i swoim zachowaniem, które często jest pozbawione zahamowań, drażnimy innych gości.

Zobacz też : Savoir-vivre w hotelu

Nie popisuj się!

Nie ma nic gorszego niż popisywanie się, które często idzie w parze z upijaniem się. Stolik, przy którym siedzi grupka panów, którzy ciągle zamawiają najdroższe wina i dodatkowo przy tym zachowując się głośno i wulgarnie będzie z pewnością omijany szerokim łukiem przez innych gości. Popisywanie się stanem konta lub innymi walorami (często ktoś odbiera telefon udając, że ta rozmowa jest wagi co najmniej państwowej) jest niedopuszczalne. Jedyne co można przez to osiągnąć to zdenerwowanie pozostałych gości.

Nie myśl, że jesteś sam w lokalu!

Spotykasz się ze znajomymi z jakiejś bardzo ważnej okazji? Nie wszyscy obecni w lokalu muszą brać udział w waszym świętowaniu. Nie zachowujcie się, jakbyście byli tam sami – nie ma potrzeby krzyczeć, wiwatować, wstawać gwałtownie do toastu lub śpiewać. Inni goście także maja prawo do spokoju – jeśli koniecznie chcecie się tak zachowywać wynajmijcie sobie salę- to rozwiąże wszelkie problemy!

Pamiętajmy, ze inni goście mogą czuć się niezręcznie w naszym towarzystwie. Brak grzeczności oraz złe zachowanie może doprowadzić nawet do tego, że zostaniemy wyproszeni! Dlatego tez nie warto prowokować innych swoim zachowaniem.

Zobacz też : Sztuka podejmowania gości, czyli udane przyjęcie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Ale kelnerzy i obsługa potrafią się zemścić. Polecam "Zemsty kelnerów i kucharzy" - kiedyś był emitowany taki cykl filmów dokumentalnych na TVP o zemstach i trikach różnych grup zawodowych. Wiem z doświadczenia, że nadal jest to praktykowane...