POLECAMY

Używaj telefonu komórkowego z głową

Telefon komórkowy w obecnych czasach ma każdy. Niestety, nie każdy potrafi korzystać z niego w sposób kulturalny i dyskretny. Zobacz, czego koniecznie unikać posługując się komórką!
Używaj telefonu komórkowego z głową

Pomyśl o innych!

Przede wszystkim nie krzycz. Rozmawiając przez telefon nie podnoś głosu, nie wykrzykuj, nie przeklinaj i zastanawiaj się nad tym, co mówisz. Postaw się w sytuacji osób Cię otaczających – jeśli korzystasz ze środków komunikacji miejskiej i otacza Cię tłum współpasażerów nie poruszaj tematów intymnych. Osoby w Twoim pobliżu mogą poczuć się zażenowane. Pamiętaj, aby nie przeciągać rozmów w miejscach publicznych – załatwmy szybko to, co musimy i nie rozgadujmy się. Nie wszyscy maja ochotę wysłuchiwać naszych zwierzeń (zwłaszcza osoby, które Są zmuszone słuchać Twojej rozmowy).

Pamiętaj także, aby nie opóźniać innych ludzi z powodu Twojej rozmowy. Jeśli stoisz w kolejce dorkasy nie spowalniaj jej!

Zobacz też : Jak prowadzić rozmowy telefoniczne

Wycisz dźwięk!

Są miejsca, gdzie należy obowiązkowo wyłączyć dźwięk w telefonie. Należą do nich kina, teatry, sale koncertowe, kościoły, samoloty oraz wszystkie inne miejsca odpowiednio oznaczone. Pamiętaj, że dzwoniący telefon w miejscu niewskazanym może przynieść Ci wiele wstydu – w końcu to na Ciebie zwrócą się z dezaprobatą oczy wszystkich.

Jeśli jesteś w restauracji Twój telefon powinien być wyciszony – jeśli poczujesz wibracje lub jeśli musisz gdzieś zadzwonić, przeproś wszystkich, a następnie wyjdź na zewnątrz.

Nie ignoruj towarzyszy!

Wybierasz się na spacer z koleżanką, już spędzacie razem czas, a tu nagle dzwoni telefon. Najlepiej jest odebrać jeśli to coś pilnego lub oznajmić, że oddzwonisz później. Rozmawianie w towarzystwie znajomych jest niekulturalne. Nasza znajoma musi słuchać naszej rozmowy, a im jest ona dłuższa, tym jej irytacja wzrasta. Nie wypada prowadzić długich rozmów w towarzystwie!

Muzyka?

Nie puszczaj z telefonu muzyki jeśli znajdujesz się w miejscu publicznym. Jeśli masz ochotę posłuchać czegoś – załóż słuchawki. Głośne odtwarzanie muzyki jest z telefonu komórkowego (lub innych urządzeń) jest niedopuszczalne!

Język!

Pilnuj się, aby nie mówić o rzeczach niedyskretnych. Ale uważaj także na to, jakim językiem mówisz – używanie wulgaryzmów lub złośliwych komentarzy jest nie na miejscu.

Rozmawiając przez telefon możesz także ściszyć głos – jest to przejaw dobrego wychowania i świadomości, że nie każdemu odpowiada Twoja rozmowa.

Zobacz też : Być kulturalnym - ważna rzecz

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/5 lat temu
Halo nie można rozmawiać przez telefon w publicznych miejscach powinni za to dawać kary i już
/8 lat temu
O tak! Uwielbiam jak jakieś nastolatki w autobusie albo w sklepie rozmawiają o rzeczach, które powinny zostać w ich sferze prywatnej. To okropne! A ja wcale mogę nie mieć ochoty tego wysłuchiwać!
/8 lat temu
Zgadzam się, poza wyjątkowymi sytuacjami nie powinno się używać telefonu w środkach publicznego. Najbardziej dziwi mnie kiedy jadę pociągiem i ktoś nie może wyjść na korytarz żeby porozmawiać a ja muszę przez pół drogi słuchać jego intymnych historii... eh...
POKAŻ KOMENTARZE (1)