Jak zrobić laurkę dla taty fot. Adobe Stock, Vasyl

8 podpowiedzi, jak zrobić laurkę dla taty na Dzień Ojca

Własnoręcznie wykonana laurka dla taty na Dzień Ojca to najpiękniejszy prezent - można wykonać ją z papieru kolorowego, odrysowując np. kształt samochodu lub innych gadżetów, które kojarzą się z ojcem.
Edyta Liebert / 09.06.2021 12:56
Jak zrobić laurkę dla taty fot. Adobe Stock, Vasyl

Laurka dla taty to częsty upominek z okazji Dnia Ojca. To piękny gest i coraz więcej pociech wykonuje w przedszkolu lub z mamą laurki dla taty własnoręcznie, zamiast kupować gotowe kartki. Jeśli szukasz inspiracji, poniżej przedstawiamy 8 inspiracji na zrobienie laurki na Dzień Taty.

Dziecku na pewno spodoba się wycinanie, zginanie i klejenie papieru na różne sposoby. Pod ręką miej też mazaki, kredki i flamastry. Jak zrobić laurkę dla taty z maluchem? Mogą to być wyklejane baloniki z serduszek, odrysowana dłoń ozdobiona wąsami czy okularami, koperty z serc, odbijanki ze stempelków zrobionych z rolki po papierze toaletowym. 

Laurka dla taty od dziecka jest wyrazem miłości, przywiązania i szacunku. Może być dodatkiem do fajnego prezentu na Dzień Ojca 2021. Taki gest pozostaje na długo w pamięci osoby obdarowanej i będzie stanowić miłą pamiątkę. Nie zapomnij o umieszczeniu wierszyka na Dzień Taty lub krótkiej rymowanki. Może kilkulatek nauczy się go na pamięć? Warto zaangażować dziecko do recytacji - w końcu Dzień Ojca jest raz w roku. Małym kucharzom polecamy kilka inspiracji kulinarnych na obiad na Dzień Ojca: każdy tata doceni wysiłki małych kuchmistrzów. 

Laurka dla taty - samochodzik

To uroczy pomysł na laurkę dla taty - kształt samochodu i kolor dopasuj do waszego auta lub wymarzonego pojazdu taty. Może to być także motor lub inny środek transportu: wytnijcie dla taty żaglówkę lub samolot, a nawet rower czy inny hulajnogę. Personalizowana laurka dla taty to świetny pomysł. 

Laurka dla taty samochódfot. Laurka dla taty samochód/Adobe Stock, 13smile

Laurka dla taty - skrzynka z narzędziami

Ze sztywnego papieru kolorowego wytnij z dzieckiem kształt skrzynki z narzędziami oraz narzędzia: młotki, śrubokręty, wkrętarkę... To, co kojarzy się dziecku z tatą, o ile ten ma zacięcie majsterkowicza. Mogą to być także farby i pędzle lub przyrządy stolarskie. Czemu nie? 

Laurka dla taty - skrzynka z narzędziamifot. Laurka dla taty - skrzynka z narzędziami/Adobe Stock, 13smile

Laurka dla taty - dłoń z wąsami

Dziecko może odrysować kształt dłoni na kolorowym papierze i wyciąć z kontrastowego koloru oczy, wąsy czy brodę. Laurka dla taty będzie wyglądać na dopracowaną, jeśli dokleisz np. oczka kreatywne. 

Laurka dla taty - dłoń z wąsamifot. Laurka dla taty - dłoń z wąsami/Adobe Stock, 13smile

Laurka dla taty - kieszonka z serduszkiem

To laurka dla taty od córki - zazwyczaj dziewczynkom przypisuje się emocjonalne skojarzenia, a chłopcom te, które związane są z zabawą. Ta laurka dla taty ma wykonaną kieszonkę z papieru, w której można umieścić serduszko z miłosnym przekazem :)

Laurka dla taty - serce w kieszoncefot. Laurka dla taty - serce w kieszonce/Adobe Stock, Юлия Черкасова

Laurka dla taty - kartka z krawatem

Tata nosi garnitury? Laurka powinna nawiązywać do jego outfitu! Koniecznie precyzyjnie odrysuj z dzieckiem kształt krawatu, stójki, kieszonki i za pomocą kleju do tworzyw sztucznych przyklej guziki. Piękna laurka dla taty będzie wzruszającą pamiątką. 

Laurka dla taty - kartka z krawatemfot. Laurka dla taty - kartka z krawatem/Adobe Stock, 13smile

Wycinanka na Dzień Taty

Prosta laurka dla taty, a wyraża więcej, niż wierszyki, życzenia i prezenty. Obrazek szczęśliwej córki trzymającej się za rękę z tatą z uśmiechem na twarzy sprawi, że każdemu rodzicowi zmięknie serce. Koniecznie wytnij go i opraw w ramkę. 

Wycinanka laurka dla tatyfot. Wycinanka laurka dla taty, Adobe Stock, Natalia

Laurka dla taty do pokolorowania - medale

Jeśli maluch dopiero stawia pierwsze kroki w pracach plastycznych, możecie razem kolorować lub po prostu - naklejać gotowe wydruki. Warto zrobić dla taty laurkę w postaci medalu. Poniżej kilka inspiracji do wydruku, wycięcia i samodzielnego pokolorowania. 

Laurka dla taty - kolorowankafot. Laurka dla taty do pokolorowania - medale/Adobe Stock, scrapster

Laurka dla taty - kolorowanka

Dzień Ojca nie może się obejść bez tematycznych kolorowanek - poniżej kilka przykładów laurek dla taty z okazji jego święta. 

Kolorowanka dla taty laurkafot. Kolorowanka dla taty na Dzień Ojca/Adobe Stock, Fortuna23

Czytaj także:
Dzień Ojca - historia święta
Kiedy jest Dzień Ojca?

8 podpowiedzi, jak zrobi\u0107 laurk\u0119 dla taty na Dzie\u0144 Ojca - Uroczysto\u015bci rodzinne - Polki.pl","PageType":"none","SiteCategory":"none","ContentUrl":"https:\/\/polki.pl\/rodzina\/uroczystosci-rodzinne,8-podpowiedzi-jak-zrobic-laurke-dla-taty-na-dzien-ojca,10439323,artykul.html","Keywords":[],"NoAdvertisement":"none","Images":[],"LocationId":19550982,"ContentDomain":"polki.pl","renderType":"ssr","alternative":0,"device":"bot-desktop","PlacementId":101977,"CampaignName":"autopromotion","OfferActivityType":{"__initializer__":null,"__cloner__":null,"__isInitialized__":true},"WidgetId":91727} -->
8 podpowiedzi, jak zrobi\u0107 laurk\u0119 dla taty na Dzie\u0144 Ojca - Uroczysto\u015bci rodzinne - Polki.pl","PageType":"none","SiteCategory":"none","ContentUrl":"https:\/\/polki.pl\/rodzina\/uroczystosci-rodzinne,8-podpowiedzi-jak-zrobic-laurke-dla-taty-na-dzien-ojca,10439323,artykul.html","Keywords":[],"NoAdvertisement":"none","Images":[],"LocationId":19550982,"ContentDomain":"polki.pl","renderType":"ssr","alternative":0,"device":"bot-desktop","PlacementId":1928,"CampaignName":"Ecom_box","OfferActivityType":{"__initializer__":null,"__cloner__":null,"__isInitialized__":true},"WidgetId":14309} -->