Prezent na pierwszy Dzień Ojca - co podarować młodemu tacie?

Pierwszy prezent na Dzień Ojca fot. Adobe Stock, anoushkatoronto
Prezent na pierwszy Dzień Ojca ma przede wszystkim charakter symboliczny. Może to być książka, którą tata będzie czytał razem z dorastającym maluchem, zabawny kubek lub t-shirt albo urocze zdjęcie oprawione w ramkę.
Małgorzata Machnicka / 14.06.2021 06:28
Pierwszy prezent na Dzień Ojca fot. Adobe Stock, anoushkatoronto

Prezent na pierwszy Dzień Ojca będzie raczej symboliczny, w końcu to ty musisz przygotować niespodziankę w imieniu pociechy. Gdy dziecko pójdzie do przedszkola problem rozwiąże się sam - z pewnością będzie przynosić tacie laurki lub samodzielnie wykonane prace.

Spis treści:

  1. Książka
  2. Urocza pamiątka
  3. Koszulka
  4. Skarpetki
  5. Kubek
  6. Gra planszowa

Książka na pierwszy Dzień Ojca

Książka sprawdzi się przy każdej okazji. Może to być poradnik o tym, jak „obsługiwać" malucha albo o byciu najlepszym tatą na świecie (z przymrużeniem oka). Doskonale sprawdzą się również książeczki, które tata może czytać wspólnie z maluchem.

Innym pomysłem mogą być personalizowane książki, w których przykleja się zdjęcia i robi rozbudowane opisy - będziecie ją mogli wspólnie w trójkę uzupełniać. 

Urocza pamiątka na pierwszy Dzień Ojca

Zdjęcie, gdy maluch miał kilka tygodni albo fotka z waszych pierwszych wspólnych chwil, oprawiona w ramkę, rozczuli każdego tatę. Będzie mógł ją postawić na biurku w pracy lub na nocnej szafce. 

Innym, równie uroczym pomysłem, może być bardzo popularny obecnie odlew gipsowy stopy lub rączki waszego malucha. Zestaw do samodzielnego przygotowania takiej pamiątki kupisz już od 50 zł.

Koszulka na pierwszy Dzień Ojca

Jeśli tata chce pokazać całemu światu jak dumnym jest ojcem, z pewności przypadnie mu do gustu koszulka z zabawnymi napisami. Takie t-shirty kupisz już od 29,99 złotych.

Prezent na pierwszy Dzień Ojca - skarpetki

Uroczy i uniwersalny - wzorzyste skarpetki znajdziesz zarówno w sieciówkach, jak i w ofercie mniejszych marek. Sprawdzą się zarówno te z napisem "Tata", jak i te w samochody, traktory, zwierzęta czy jakikolwiek ulubiony przez tatę motyw. Ceny już od 14,99 zł!

Kubek na pierwszy Dzień Ojca

Może to być kubek z zabawnym napisem albo po prostu z jakimś ciekawym wzorem. Taki gadżet tata będzie mógł zabrać do pracy, a wtedy każda kawa czy herbata będzie przypominać mu o miłych chwilach, spędzonych w rodzinnym gronie.

Gra planszowa

Niech to będzie gra, w którą tata będzie mógł grać razem z maluchem. Na rynku znajdziesz planszówki już od drugiego roku życia. Może to być również coś na wyrost - gra, w którą wspólnie zagracie za kilka lat, ale zawsze będzie przypominać o pierwszym Dniu Ojca.

Dobrym pomysłem na prezent na pierwszy Dzień Ojca jest również gra planszowa, w którą tata będzie mógł grać razem z mamą (w długie wieczory, gdy maluch pójdzie już smacznie spać).

Czytaj także:
Obiad na Dzień Ojca - co przyrządzić tacie?
Co można kupić na Dzień Ojca?
Rymowane życzenia na Dzień Ojca

Redakcja poleca

REKLAMA