Niezwykłe zdjęcia dzieci i matek w pierwszym dniu po narodzinach. Zobacz!

Wzruszający cykl portretów autorstwa Jenny Lewis.
Karolina Kalinowska / 24.03.2018 12:42

Autorką zdjęć jest Jenny Lewis, brytyjska fotograf, która postanowiła pokazać więź łączącą matkę i jej nowo narodzone dziecko. Wszystkie zaprezentowane portrety zostały wykonane w pierwszej dobie życia maleństwa. To pierwsze, najbardziej intymne i najwcześniejsze obrazy macierzyństwa. 

Zdjęcia „mówią” więcej niż słowa

Jenny Lewis jest prywatnie szczęśliwą matką dwójki dzieci, ale doskonale wie, że są kobiety, które nie wiedzą, czym jest radość z posiadania dziecka. Cierpią na depresję poporodową, przerosła je wizja macierzyństwa, martwią się o przyszłość lub zdrowie malucha. Zamiast powtarzać banalne słowa „wszystko będzie dobrze” przez 5 lat wykonywała zdjęcia kobiet i ich nowo narodzonych dzieci. W ten sposób chciała pokazać młodym mamom, czego dokonały.


fot: Jenny Lewis

Te portrety pokazuja, że matki na całym świecie mają powody do radości i dumy. Przecież wydały na świat nowego człowieka. Pokonały długą drogę - stoczyły walkę z bólem towarzyszącym porodowi i trudny związane z ciążą. 

Jak powstawały zdjęcia? 

Informacja o projekcie docierała do kobiet za pomocą ulotek. Jenny dawała kontakt do siebie przyszłym matkom, które chciały zostać uwiecznione  z dziećmi, które dopiero się urodziły. Wszystkie zrobione wcześniej zdjęcia były publikowane na stronie internetowej, a kolejne zainteresowane osoby mogły oglądać efekty pracy Lewis. 

Dzięki temu projekt nabrał rozpędu, a uczestniczki mogły się dowiedzieć, jak będzie wyglądała sesja zdjęciowa. Bohaterki same decydowały o swoim wyglądzie i miejscu wykonania zdjęcia. To właśnie sprawiło, że wszystko wygląda swobodnie i naturalnie. 

Macierzyństwo jest rzeczą, która jednoczy kobiety. Nie ma znaczenia, skąd pochodzą, jaki mają status społeczny i materialny. Każda kobieta, która wydała na świat dziecko, powinna być z siebie dumna. 

Więcej na temat macierzyństwa: 

Tego nikt się nie spodziewał. Łzy i emocjonalne załamanie - tak braciszek powitał na świecie swoją siostrę
Została skrytykowana za to ... w jakiej pozycji karmi dziecko
Bez retuszu i upiększania, naturalne i prawdziwe. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia karmiących piersią matek