Jak sobie radzić z chorobą lokomocyjną?

Jak sobie radzić z chorobą lokomocyjną?
Znalezienie złotego środka na walkę z chorobą lokomocyjną stanie się dużo łatwiejsze, jeśli zastosujecie kilka prostych i sprawdzonych rad, zapewniając wszystkim komfortową podróż. Cierpliwe wysłuchanie oraz próba zrozumienia dzieci, w nowych dla nich, kłopotliwych warunkach odegra rolę pierwszoplanową w walce z chorobą lokomocyjną!
Jak sobie radzić z chorobą lokomocyjną?

Miejsce podróżowania - środki transportu a choroba lokomocyjna

Priorytetem będzie także optymalna opieka nad dzieckiem, która zapewni mu bezpieczne dotarcie do celu. Istotny jest dobór odpowiedniego środka transportu oraz dopasowanie miejsca wewnątrz. Podróżując samochodem warto pamiętać o właściwym ustawieniu fotelika oraz jego wysokości.

Walka z chorobą lokomocyjną w samochodzie

Dzieci powinny zawsze siedzieć przodem do kierunku jazdy oraz w miarę możliwości mieć na widoku horyzont, ponieważ obraz migających za oknem drzew, zabudowań i aut wzmaga mdłości. Warto poświęcić czas na krótkie, ale częste postoje oraz relaksujące spacery na świeżym powietrzu.

Wybór trasy przejazdu również nie pozostaje bez znaczenia. Proste drogi szybkiego ruchu będą z pewnością korzystniejszym rozwiązaniem niż gwałtowna jazda po krętych i wąskich drogach.

Na pokładzie statku i samolotu - jak walczyć z chorobą lokomocyjną?

Decydując się na wakacyjny rejs statkiem wybierzcie miejsca położone na środkowej części pokładu, omijając te na dziobie lub rufie, gdzie turbulencje bywają najbardziej odczuwalne.

W samolocie poproście o miejsca nad skrzydłem oraz w miarę możliwości ułóżcie dziecko do snu na rozłożonym fotelu.

Polecamy: Jak się bawić z dzieckiem w deszczowe dni?

Co jeść w podróży, aby złagodzić skutki choroby lokomocyjnej

Odpowiednia dieta w czasie podróży ma również istotne znaczenie, chroniąc przed lokomocyjnymi kłopotami. Lekka przekąska bezpośrednio przed wyruszeniem w drogę jest nawet wskazana. Dzięki niej nie dopuścisz do nadmiernych skurczów żołądka prowadzących do mdłości. Nie są natomiast zalecane przekąski mocno solone oraz przesadnie słodkie, a także ciężkie i tłuste potrawy.

Znakomicie sprawdzają się owoce – zwłaszcza banany, jabłka oraz winogrona. Nie możecie zapomnieć o zapasach wody niegazowanej, która będzie niezbędna w razie nagłych wymiotów i odwodnienia organizmu. 

Zobacz  także: Etapy wzbogacania diety

Redakcja poleca

REKLAMA