Jak się bawić z dzieckiem w deszczowe dni?

Jak się bawić z dzieckiem w deszczowe dni?
Dzieci nie lubią deszczowej pogody, zazwyczaj wtedy strasznie się nudzą. Warto zrobić coś w tym kierunku, aby tak nie było. Nasze pociechy są szalenie kreatywne, wystarczy tylko trochę naszej inicjatywy, aby brzydki i pochmurny dzień odbił się promiennym uśmiechem na twarzy naszego dziecka.
/ 24.08.2010 13:56
Jak się bawić z dzieckiem w deszczowe dni?

Pieczenie ciasta - zabawa dla dziecka

Dzieci uwielbiają pomagać w kuchni, nieważne czy nabałaganią czy nie. Jeżeli wykazują inicjatywę, nie zabraniaj im tego. Zdobądź łatwy przepis na placek i upieczcie go razem. Jedzenie własnoręcznie przyrządzonego smakołyku przyniesie mnóstwo frajdy zarówno rodzicom, jak i dziecku.

Malowanie i rysowanie - zabawa dla dziecka

Rozłóż na podłodze, bądź na stole gazety, a na nich postaw farby i pędzle. Stwórzcie wspólnie wspaniały obraz. Jeżeli posiadasz farby do malowania tkanin namalujcie coś na koszulkach, w których będziecie mogli później wspólnie chodzić. Możesz również poprosić malca o płożenie się na kartce papieru po czym obrysować jego kontur.

Zadaniem dziecka będzie dorysowanie szczegółów i pokolorowanie swojej postaci.

Budowa namiotu - zabawa dla dziecka

W pokoju ustaw dwa, trzy krzesła oraz jedną rozłożoną parasolkę i nakryj kocem bądź prześcieradłem, na podłodze ułóż poduszki.

Stworzysz w ten sposób prywatny szałas dla swojego malucha w którym będzie się czuł bardzo dobrze i na pewno przez pół dnia z niego nie wyjdzie.

Bańki mydlane  - zabawa dla dziecka

Kto ich nie uwielbia ? Puszczaj bańki mydlane i pozwól, aby dziecko samo je łapało rączką bądź w np. w sitko.

Zobacz też : Czy wiesz dlaczego pada deszcz?

Pobawcie się w jubilera - zabawa dla dziecka

Zabawa idealna dla dziewczynek. Kup wcześniej w sklepie gotowe zestaw do tworzenia biżuterii. Jeżeli takiego nie posiadasz nawlecz na sznurek makaron i guziki.

Wszystko zależy od twojej kreatywności i od tego co masz w szufladach.

Ludzik z balonika - zabawa dla dziecka

Za pomocą lejka napełnij balonik mąką, zwiąż go i poproś dziecko o ozdobienie. Zaproponuj, aby namalowało oczy, uszy i nos wedle własnej inicjatywy. Stworzony ludek pod naciskiem będzie przybierał różne kształty i zabawne minki.

Rzut do celu - zabawa dla dziecka

Poustawiajcie plastikowe butelki i puszki na stole. Ze starej gazety ulepcie kulki. Waszym zadaniem będzie zrzucenie jak największej ilości postawionych przedmiotów ze stołu. 

Zobacz też : Jakim lekarstwem jest bajka?

Redakcja poleca

REKLAMA