POLECAMY

5 błędów w karmieniu dziecka, które prowadzą do otyłości!

Czy wiesz, że sposób karmienia dziecka może doprowadzić do nadwagi? Sprawdź, jakich błędów nie wolno popełniać!
5 błędów w karmieniu dziecka, które prowadzą do otyłości! fot. Fotolia

1. Karmisz co 3 godziny

Dziecko nie zawsze będzie głodne o tej samej porze. Karm na żądanie! Jeden będzie wolał jeść co 2,5 godziny, inny co 3,5. I nie ma w tym nic dziwnego!

2. Zrobiłaś dużą dziurkę w smoczku

Kupuj smoczki dostosowane do wieku malucha i absolutnie przy nich nie majstruj! Jeśli dziurka będzie za duża, smyk będzie jeść znacznie szybciej. A ponieważ dopiero po pewnym czasie od posiłku czujemy się syci, dziecko wcale nie będzie się najadać i może wymuszać na tobie kolejne porcje.

3. Zmuszasz dziecko do skończenia całej porcji

Ilości mleka podane na opakowaniu są tylko orientacyjne - każde dziecko jest przecież inne! Jeśli twoje jada troszkę mniej, nie zmuszaj go do jedzenia ponad siły. Sama wiesz, że przejadanie się jest niezdrowe i prowadzi do nadwagi.

4. Podajesz mleko zawsze, gdy dziecko popłakuje

W ten sposób uczysz dziecko od najmłodszych lat, że lekiem na wszelkie smutki jest najedzenie się do syta. A stąd już tylko krok do otyłości.

5. Dosypujesz więcej mleka w proszku niż jest zalecane

Mleko modyfikowane trzeba zawsze przygotowywać zgodnie z instrukcją na opakowaniu! Tylko wtedy pokarm będzie naprawdę wartościowy. Zaburzenie proporcji proszku i wody sprawi, że dziecko będzie zjadać za dużo kalorii, a do tego będzie dostarczać organizmowi zbyt dużo składników odżywczych.

Dowiedz się więcej na temat karmienia dziecka:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
Szczerze to ja jestem za tym żeby od małego uczyło się samokontroli w jedzeniu i jak widze że dziecko je częściej niż co 5 godzin jestem zły na małżonkę.