Kubek niekapek - test produktów

Możesz podawać w nim już pierwsze soczki i herbatki. Zobacz, który będzie najwygodniejszy - dla ciebie i dziecka!
Agata Bernaciak / 17.02.2015 05:34

Na co zwrócić uwagę wybierając kubek niekapek?

1. Zaworek
W pokrywce niekapków jest specjalny zaworek, który zapobiega wylewaniu się płynu, gdy naczynie wypadnie malcowi z rączki. To przydatna funkcja. Są też kubki tylko z dziurkami – na początku lepiej, by nie było ich zbyt wiele (raczej dwie niż cztery), by płyn nie wypływał zbyt szybko.

2. Przykrywka
Większość kubków ją posiada, zwłaszcza tych, które są przeznaczone nie tylko do użytku domowego (ale np. także na spacer). Powinna być dobrze dopasowana, nie może spadać po przechyleniu lub odwróceniu kubka do góry dnem.

3. Uchwyty
W kubkach o najmniejszej pojemności, które podajesz dziecku sama, może ich nie być. Te dla starszych malców, które piją już same, powinny mieć dwa dopasowane do rączki uchwyty.

4. Ustnik
…lub dzióbek. Kubek, który pokazujemy tutaj, go nie ma. To nowy patent, który umożliwia dziecku picie w dowolnie wybranym miejscu ustnika. Ale większość kubków ma dzióbki: dla młodszego dziecka (około półrocznego) powinien być miękki (silikonowy lub gumowy) dla starszego malucha, który umie już pić z dzióbka, może być twardy, plastikowy.

Dowiedz się więcej:


Testowały redaktorki miesięcznika Twoje Dziecko:
Małgorzata Wódz, mama Michała i Miłosza,
Bożena Czerwińska, mama Zosi i Tosi,
Ola Sobieraj, mama Michaliny i Olka