POLECAMY

Kilka kroków do zdanej matury?

Pierwsze kroki, które przywiodły Cię aż do bram egzaminu dojrzałości postawiłeś już w momencie wyboru szkoły średniej. Od tych decyzji nie ma już odwrotu, ale kilka drobnych kroków przed samą maturą może jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na Twoją korzyść.
Kilka kroków do zdanej matury?

Ostatni tydzień przed maturą

Ostatni tydzień przed maturą to zdecydowanie za mało czasu, żeby nauczyć sie wszystkiego. Jest to bardzo dobry moment, ale na powtórkę i usystematyzowanie wiedzy. Możesz przejrzeć przygotowane wcześniej ciągi lub mapy myśli. Jeśli robiłeś notatki w formie haseł - poświęć ten tydzień na odczytanie ich i omówienie. Ostatni tydzień to dobry moment na wyłapanie kilku tematów, które "nie chcą wejść do głowy" - warunek jest jeden - jeśli tych tematów jest kilka a nie kilkadziesiąt zadanie jest wykonalne.

Zakupy

Jeśli do tej pory nie zakupiliście stroju maturalnego - ostatni tydzień to ostatni dzwonek na takie wybory. Nie martw się -zakup stroju maturalnego to znacznie prostsze zadanie niż opanowanie całej potrzebnej do egzaminu wiedzy w tydzień.

Znajomi

W tym czasie nie zapominaj o znajomych. Spotykajcie się i jeszcze uzupełniajcie wiedzę, ale jednocześnie pamiętajcie o tym, by się zrelaksować.

Zapomnijcie jednak o zakrapianych alkoholem imprezach trwających do białego rana. Oczywiście nie są one zabronione jeśli i tak macie w planach powtórzyć maturę za rok.

Polecamy: Jak ograniczyć stres przed maturą?

Trzy lub dwa dni przed maturą

To ostateczny czas, by skompletować wszystkie niezbędne części garderoby i pomocy edukacyjnych dozwolonych ma egzaminie. Te dni poświęć na dopracowanie swojego wystąpienia przed komisją na egzaminie ustnym. Ustal też harmonogram dla swojej egzaminacyjnej garderoby. W dniu matury nie możesz zastanawiać się, czy skarpetki do siebie pasują, albo czy nie widać zagnieceń na koszuli.

Dzień przed egzaminem

Weź relaksująca kąpiel. Przygotuj wieczorem strój na egzamin. Wycisz się i połóż wcześniej spać.

Pamiętaj, że jutrzejszy egzamin ma pokazać Twoją wiedzę, a nie niewiedzę, przecież mimo niekiedy pesymistycznych statystyk - większość osób daje maturę. 

Czytaj także: Przygotowania do matury

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)