POLECAMY

Zajęcia dla dzieci: jazda na deskorolce

Choć jazda na deskorolce jest uznawana jako sport ekstremalny, twoje dziecko może go pokochać. Zobacz dlaczego!
Zajęcia dla dzieci: jazda na deskorolce fot. Fotolia

Kilkanaście lat temu, gdy muzyka hip-hopowa stawała się coraz bardziej popularna, pojawiła się również nowa dyscyplina sportowa, która w krótkim czasie zdobyła wielu fanów. O czym mowa? Oczywiście o jeździe na deskorolce (popularnie zwanej skateboardingiem). Jeśli i twoje dziecko jest nią zafascynowane, nie zabraniaj mu jej. Dowiedz się jednak, o co w niej właściwie chodzi.

Jazda na deskorolce - na czym polega?

Sport ten w swojej najbardziej banalnej formie polega na umiejętności utrzymania się na deskorolce i za jej pomocą przemieszczaniu się z miejsca w miejsce. Ale tylko na początku przygody z czterema kółkami :) Gdy dziecko opanuje podstawowe umiejętności, które uchronią je przed groźnym upadkiem, wtedy zaczyna prawdziwą lekcję skateboardingu. Na czym polega? Na nauce tricków.

Jazda na deskorolce - korzyści dla dziecka

  • zwiększona aktywność fizyczna, dzięki której dziecko nie ma problemów z nadwagą
  • trening odwagi - dziecko dzięki jeździe na deskorolce przesuwa granice własnego strachu ucząc się nowych tricków
  • nauka koncentracji - zanim wykona trick, maluch najpierw musi się zapanować nad chaosem w głowie. W późniejszych latach może to wspomóc jego edukację
  • trening równowagi - podczas okresu dojrzewania dziecko nie będzie miało problemu z koordynacją ruchową, która często pojawia się poprzez zbyt szybki wzrost ciała

Jazda na deskorolce - koszt hobby

Całkowity koszt profesjonalnego sprzętu wynosi około 600 złotych. Jeśli zdecydujecie się na kupno tańszej wersji, za całość możecie zapłacić nawet około 350 zł. Jeśli to będą pierwsze próby dziecka, zdecydujcie się na używaną deskorolkę. Przy zupełnym braku umiejętność potocznie nazywane "blaty" mogą się często łamać.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)