POLECAMY

Zabawy z dzieckiem poza domem

Zastanawiasz się, jak spędzić czas z dzieckiem poza domem... Mamy dla Was kilka propozycji zabaw z dzieckiem na dworze! Skorzystaj z naszych podpowiedzi, a z pewnością będziecie świetnie się bawić, a przy okazji nauczysz czegoś malucha!
Zabawy z dzieckiem poza domem fot. Fotolia

Środki lokomocji – zabawa dla dziecka

Czas na edukacyjną wycieczkę z maluchem! Wybierzcie się na przejażdżkę autobusem lub tramwajem (możecie także wybrać metro, jeśli jest w Waszym mieście). Wsiądźcie do wybranego środka lokomocji (najlepiej na przystanku końcowym – wtedy zajmiecie sobie dogodne miejsca siedzące) i... powiedz dziecku, jak powinno się zachowywać w danym środku transportu miejskiego!

Jeżeli wybraliście autobus to opowiedz dziecku o tym, że należy ustępować miejsca osobom starszym, że nie wypada słuchać głośno muzyki z telefonu komórkowego... Zwróć dziecku uwagę na to, co robią ludzie – czytają np. książki, rozmawiają przez telefon. Pokaż dziecku, że pewne miejsca są specjalnie dla osób z wózkami lub osób niepełnosprawnych.

To będzie edukacyjna wycieczka dla malucha!

Zobacz też: Jak rozpoznać ekologiczne zabawki?

Sadzimy drzewo – zabawa dla dziecka

Co będzie Wam potrzebne:

  • sadzonka drzewka
  • aparat fotograficzny
  • notes, centymetr, ołówek

Jak się bawić:

Aby zdobyć sadzonkę drzewa należy wybrać się do szkółki leśnej lub sklepu ogrodniczego. Najlepiej wybrać drzewo, które rośnie szybko! Dalsza procedura jest w miarę prosta (ale pamiętaj, żeby podczas zakupu drzewa dopytać o szczegóły jego sadzenia) – wybieracie miejsce i sadzicie w nim drzewko.

Zobacz też: Zabawy z dzieckiem rozwijające plastycznie

Dla większej zabawy możesz zmierzyć wzrost dziecka oraz drzewa – zrób im razem zdjęcie, wklej do notesu i zapisz dane.

W każdą rocznicę posadzenia drzewka odwiedzajcie je i powtarzajcie procedurę – mierz dziecko, mierz drzewko i rób im razem zdjęcie!

Opadły liście – zabawa dla dziecka

To idealna zabawa na jesień! Wybierz się z dzieckiem na spacer i pozbierajcie najładniejsze listki! Pamiętaj, aby zbierać liście z różnych drzew – dodatkowo wzbogacisz wiedzę malucha w to, że różne gatunki drzew mają różne liście – może nawet nauczysz malucha je rozpoznawać?

Kiedy będziecie mieli już pełną siateczkę listków wróćcie do domu i ponaklejajcie je na karton! Niech dziecko je podpisze – zobaczymy, ile zapamiętało z wycieczki! Pamiętaj, aby pomóc dziecku w podpisywaniu listków – jeśli czegoś nie wie, podpowiedz mu. Opisz sytuację, w której mówiłaś, że ten listek pochodzi z takiego drzewa. Może malec sam sobie przypomni? W ten sposób utrwalisz jego wiedzę!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)