Wakacje z dzieckiem na wodą - co wziąć do zabawy

Dowiedz się, co jest absolutnym must-have podczas pobytu nad wodą. 7 niezbędnych rzeczy!
/ 24.06.2014 09:07

Weekend nad jeziorem, wypoczynek nad morzem lub wczasy nad oceanem? Bez akcesoriów do wody ani rusz! Podpowiadamy, co spakować do walizki, kiedy planujemy wypoczynek nad wodą z dzieckiem.

Wakacje z dzieckiem na wodą - co wziąć do zabawy

fot. Fotolia

 

1. Okulary do pływania

Podczas zakupu kieruj się rozmiarem, rodzajem uszczelek i zastosowanymi szkłami. Podstawowe modele można kupić już od 20 zł. Najważniejsze, by okulary przylegały dokładnie do twarzy, a uszczelki nie przepuszczały wody.

 

2. Pływaczki lub kamizelka

Pływaczki lub kamizelka do nauki pływania to must-have dla najmłodszych. Dzięki powietrzu znajdującemu się wewnątrz, umożliwia unoszenie się na powierzchni. Dzięki temu dziecko czuje się pewniej w wodzie, a ty unikasz stresu.

 

3. Deska

Deska jest niezastąpiona przy nauce pływania. Z reguły jest wykonana z nienasiąkającego wodą materiału. Pomaga utrzymać prawidłową pozycję, szkolić technikę poruszania się w wodzie i utrzymywania się na jej powierzchni.

 

4. Maska do nurkowania

Maska musi być szczelna, ma przylegać do twarzy i powinna mieć szeroki kąt widzenia. Maski dostępne są w różnych rozmiarach, wybieranych pod kątem szerokości twarzy, a w przypadku dzieci - także wieku.

 

5. Fajka do snorkelingu

Fajka pozwala podziwiać bogactwo dna spod powierzchni wody. Najprostsze modele będą posiadać silikonowy ustnik, sztywną konstrukcję i zawór ograniczający wlewanie się wody. Im bardziej profesjonalny sprzęt, tym zaworów będzie więcej.

 

6. Pianka do nurkowania

Przy wybieraniu pianki, trzeba wziąć pod uwagę temperaturę wody, w której najczęściej będziemy nurkować. Na wody zimne polecane są pianki o grubości 5mm – 7mm, a na wody ciepłe pianki 1mm-3mm.

 

7. Buty do wody

Buty do wody są niezbędne, gdy zamierzamy chodzić po kamienistym podłożu. Poprawiają przyczepność, zapobiegają ślizganiu się, a do tego chronią stopy przed urazami.

Na podstawie informacji prasowej Agito.pl