Świąteczne maski dla dzieci!

Wasze dzieci nie mogą doczekać się świąt? Zabawcie się z nimi w bożonarodzeniowy teatr! Pomocne okazać się mogą świąteczne maski dla dzieci - zobaczcie więc, jak je zrobić!

Wasze dzieci nie mogą doczekać się świąt? Zachęćcie je do świątecznej zabawy! Przy użyciu kolorowej tektury i patyczków do szaszłyków samodzielnie stworzą maski świętego Mikołaja i reniferów, idealne do zabawy w bożonarodzeniowy teatr!

Świąteczne maski dla dzieci!

Fot. Fotolia

Do wykonania brody Mikołaja wystarczy zwykła kartka z białego brystolu. Rogi i nos renifera można wyciąć z kolorowej tektury lub pokolorować. Aby narysować i wyciąć równe kształty, wystarczy wspomagać się tym, co mamy pod ręką, np. szklankami (okulary Mikołaja, nos renifera), własnymi palcami (rogi renifera, jemioła) lub gotowymi szablonami do wydrukowania z Internetu (śnieżynka, litery ho ho ho). Dzieciom na pewno nie zabraknie pomysłów!

Świąteczne maski dla dzieci!

Fot. etsy.com

Jak zrobić świąteczne maski?

Aby zrobić takie świąteczne maski, będziecie potrzebować: kolorowego bloku technicznego, mocnej taśmy klejącej (może być izolacyjna), nożyczek, kleju biurowego oraz zwykłych patyków do szaszłyków (dla bezpieczeństwa lepiej jest ułamać ostre końce).

Świąteczne maski dla dzieci!

Fot. etsy.com

Świąteczne maski dla dzieci!

Fot. etsy.com

1. Z białej kartki bloku technicznego wytnij zarys brody i ust. Ich brzegi obrysuj czarnym mazakiem.
2. Z tyłu brody przyklej patyczek. Możesz użyć patyka do szaszłyków, który przymocujesz mocną taśmą klejącą lub patyka lekarskiego, który przykleisz mocnym klejem typu Magic.
3. Brodę posmaruj klejem biurowym i ciasno przyczep do niej gotowe kulki z waty.

Świąteczne maski dla dzieci!

Fot. eastcoastmommyblog.blogspot.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/21.12.2015 19:46
Do niczego mi się to nie przyda.
/31.12.2013 10:51
Ups niechcący
/31.12.2013 10:50
Ładne ale ja nie umiem ładnie rysować ani wycinać ;)
POKAŻ KOMENTARZE (1)