POLECAMY

Rodzicu, zobacz na co zwrócić uwagę przy wyborze biura turystycznego

Przed wyjazdem na upragniony urlop warto jest zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które zagwarantują nam, że nasze wakacje będą udane. Na co zwracać uwagę podczas wyboru biura turystycznego?
Rodzicu, zobacz na co zwrócić uwagę przy wyborze biura turystycznego

Zobacz, na co należy zwrócić uwagę, zanim wybierze się biuro podróży. Czasem, nawet najdrobniejsze szczegóły mogą okazać się istotnymi później!

1. Główny organizator wyjazdu - wybierz odpowiednie biuro podróży

Należy sprawdzić jego rzetelność i wiarygodność. Najlepiej jest zadzwonić w tym celu do departamentu turystyki urzędu marszałkowskiego miasta w którym dana firma jest zarejestrowana, i dopytać się o wiarygodność aktualnego wpisu do rejestru organizatorów oraz dopytać się o ewentualne skargi na dane biuro.

Kolejny telefon na liście to ubezpieczyciel danego biura, gdzie należy potwierdzić ważność polisy gwarancyjnej. Warto też sprawdzić, czy dana firma nie znajduje się w Krajowym Rejestrze Długów. Internauci mogą również sprawdzić, czy dany organizator znajduje się w aktualnym spisie organizatorów pod linkiem: http://www.turystyka.gov.pl/. Jest to bardzo wiarygodne źródło informacji.

2. Przynależność do organizacji turystycznych

Zawsze biuro, które jest członkiem Polskiej Izby Turystyki i organizacji podobnych ma wpływ na budowie pozytywnych opinii na jego temat. Członkostwo w tych organizacjach często wiąże się z wypełnieniem gamy wymogów które ulepszają standard świadczonych usług.

3. Opinie o organizatorze głównym na forach internetowych

Warto poświęcić kilka chwil na poznanie opinii innych turystów, którzy skorzystali już z usług danego biura podróży. Czasami opinie są bardzo pomocne przy wyborze oferty.

4. Cena

Należy upewnić się co wchodzi w skład ceny głównej oraz dowiedzieć się o ewentualne dopłaty. Niektórzy organizatorzy poza ceną główna podają dopłaty lotniskowe, ubezpieczenie, opłaty za pokój z widokiem na morze itp. – klienci, którzy nie zwracają na to uwagi nie zawsze są przygotowani na obligatoryjne dopłaty. Powinniśmy też ocenić, czy cena wyjazdu jest adekwatna do zawartych w nim świadczeń.

Zawsze zbyt niska cena powinna nam dawać do myślenia i jeszcze bardziej motywować do sprawdzenia wiarygodności biura.

5. Umowa o wyjazd

Jak zawsze należy dokładnie przestudiować umowę, a w szczególności punkty dotyczące realizacji imprezy, możliwości kiedy dana impreza ma prawo się nie odbyć, warunki rezygnacji oraz składania reklamacji.

6. Opieka na wyjeździe

Należy dopytać się, czy na danym wyjeździe będzie uczestnikom towarzyszyła osoba z ręki biura, do której będzie można kierować wszelkie uwagi oraz skargi. Jeżeli charakter wyjazdu będzie związany z uczestnictwem w wyjeździe pilota – przewodnika, warto jest dowiedzieć się czegoś więcej o tej osobie i jej kompetencjach.

7. Lekarz

Zwłaszcza, kiedy zabierasz ze sobą małe dzieci należy dowiedzieć się, czy w czasie wyjazdu będzie dostęp do lekarza 24h/dobę.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/rok temu
Z doświadczenia wiem, że najważniejsze jest znalezienie dobrego, rzetelnego biura podróży. Trzy lata temu walczyliśmy o odzyskanie zaliczki za wycieczke bo biuro zbankrutowalo. Nikomu nie zycze takich przygod i stresu. Z mezem stwierdzilismy, ze teraz to za duze ryzyko z tymi biurami wiec znalezlismy memotravel, ktore sprzedaje wycieczki z niemieckich ofert. My porownujac ceny, do Tajlandii polecielismy znacznie taniej niz polskiego biura.
/6 lat temu
Ja również uważam, że dalekie wyprawy gdy dziecko jest maleńkie nie mają sensu. To jest męczące dla wszystkich. Upały, zmiana klimatu. Dziecko może być marudne. Lepiej przeczekać gdy dziecko będzie starsze. Przecież urlop to ma być przyjemność dla wszystkich!
/6 lat temu
no nie wiem, zależy od dziecka. Ja jechałam co Chorwacji ze swoim synkiem jak miał 1,5 roku i było ok. w samolocie spał całą drogę. Trochę kiepsko znosł upały ale daliśmy rade jakoś. Mimo wszystko jednak uważam, że wyjazdy z dziećmi w cieple kraje typu Egipt, Tunezja, Grecja latem to mordęga i dla nas i dla dzieci,. W sume zostaje tylk siedzenie nad basenem albo na plazy, nic nie pozwiedzasz, nie połazisz no chyba że stać cie na opiekunkę. Jednak poczekałabym na dasze wyjazdy jak dziecko bedzie już w miarę samodzielne.
POKAŻ KOMENTARZE (3)