Zabawka wycofana z Pepco fot. Adobe Stock

Pepco wycofuje zabawkę pozytywkę SO CUTE

Na celownik trafiła pozytywka. Stwarza „nadmierne ryzyko doznania urazu przez dziecko”.
Edyta Liebert / 20.09.2019 16:09
Zabawka wycofana z Pepco fot. Adobe Stock

Firma PEPCO wydała komunikat o wycofaniu zabawki dla maluchów. Chodzi o pozytywkę, a konkretnie mechanizm, który jest w środku pluszowej zabawki. 

Pepco wycofuje zabawkę

Popularna sieć sklepów wydała komunikat o wycofaniu pozytywki SO CUTE (Item No.: 257203, SKU 25720301, kod EAN 2572034518656). Pozytywka stwarza zagrożenie dla niemowlaków.
 
 
Przyczyną wycofania gadżetu jest wbudowany nieodpowiedni mechanizm zwijający linkę pozytywki. Oficjalny komunikat pojawiła się na stronie sieciówki:

 PEPCO POLAND sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu informuje, iż wprowadzona do obrotu zabawka – Pozytywka SO CUTE, Item No.: 257203, SKU 25720301, kod EAN 2572034518656 nie spełnia wymagań dla zabawek określonych w rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 października 2016 r. w sprawie wymagań dla zabawek, z uwagi na zbyt silny mechanizm zwijający linkę, co stwarza nadmierne ryzyko doznania urazu przez dziecko. Ogłoszenie publikuje się w związku z prowadzonym postępowaniem przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jak wygląda wycofana zabawka?

PEPCO udostępniło również zdjęcie pozytywki - to zabawka w kształcie księżyca z pluszowym pingwinkiem. Występuje w dwóch wersjach kolorystycznych.
Pozytywka wycofana z Pepco
fot. materiały prasowe
 

Klienci mogą otrzymać zwrot kosztów zakupu wadliwej zabawki, bez konieczności posiadania paragonu. PEPCO cieszy się uznaniem rodziców - produkty tej marki są niedrogie, wpisują się w aktualne trendy i są popularne - sprawdź, czy pozytywka z pingwinkiem nie trafiła przypadkiem w ręce znajomej mamy. 

Czytaj też: Wózek dla lalek - 10 modeli 

Jaki model Niani elektronicznej powinnaś kupić?