POLECAMY

Sprawdź, jak przygotować najlepszą marchwiankę dla dziecka!

Twoje dziecko ma kłopoty z brzuszkiem? Przygotuj mu zupę marchewkową. Poznaj najlepszy przepis!
Sprawdź, jak przygotować najlepszą marchwiankę dla dziecka! fot. Fotolia

Czy to prawda, że na kłopoty z brzuszkiem dobra jest marchwianka?

Gotowana marchew dzięki obecnym w niej pektynom działa łagodząco na błonę śluzową jelit i przyczynia się do usuwania szkodliwych produktów przemiany materii. Sole mineralne zawarte w przecierze z marchwi (trzeba podawać go dziecku wraz wodą, w której się gotował) uzupełniają te utracone podczas biegunki. Dlatego marchwianka przynosi ulgę w chorobie.

Jak zrobić zdrową i smaczną marchwiankę dla dziecka?

Aby przygotować zupkę, należy umyć pół kilograma marchwi, odciąć zielone końce, obrać i pokroić na plasterki. Potem zalać litrem wody i gotować pod przykryciem do miękkości. Po wystudzeniu zmiksować i uzupełnić wodą aż do litra, dodać trochę soli i jeszcze raz zagotować.

Możesz też przyrządzić marchwiankę z purée marchewkowego ze słoiczka, dodając taką samą objętość wody co przecieru. W porozumieniu z lekarzem możesz dodać do niej łyżeczkę świeżego masła.

Marchwiankę podawaj butelką ze smoczkiem o szerokim otworze. Przechowuj ją w lodówce i dopilnuj, by w ciągu doby została zjedzona.

Dowiedz się więcej:


napisane na podstawie tekstu dietetyk dr Haliny Weker zamieszczonego w magazynie Twoje dziecko
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/5 lat temu
marchwianka jest tez dobra przy diecie odchudzajacej
/8 lat temu
rozumiem że chodzi o boący brzuszek z powodu biegunki?? jeśli tak to marchwianka to dobry pomysł, ae jeśli biegunka jest intensywna to najważniejsze jest nawadnianie napojami i orsalitem-ponieważ zawiera odpowiednie elektrolity.Najważniejsze przy biegunce jest nawadnianie, później dieta.
/9 lat temu
Ja mam straszny problem zeby w takim momencie podac dziecku taka zupe.Zdecydowanie lepiej sprawdza sie podczas nadetego brzuszka kropelki Bobobic.POdaje sie ich mniej poniewaz maja wieksze stęzenie symetykonu. Potem dopiero moge podac jakąs ryzankę.