dziecko bawiazce się klockami fot. Fotolia

Kreatywność u dziecka - jak rozbudzić kreatywność u dziecka

Zobacz 3 sposoby, które na pewno pokocha twój maluch!
dziecko bawiazce się klockami fot. Fotolia
Nikogo nie dziwi, że rodzice chcą, aby jego dziecko było inteligentne i pomysłowe. W tym celu zapisujesz swoją pociechę do szkół językowych, na zajęcia plastyczne czy warsztaty matematyczne. Jest wiele innych, bardziej przyjemnych sposobów, aby rozwinąć kreatywność u malucha. Zobacz nasze 3 sposoby.

1. Kolorowanki

Nic tak nie pobudzi wyobraźni twojego dziecka, jak kolorowanki i książki z kropkami, które można łączyć, tworząc wspaniałe obrazki. Dziecko nie tylko nauczy się odróżniać barwy, ale też rozwinie w sobie zmysł logicznego myślenia i pomysłowość. Jeśli wybierzesz kolorowanki tematyczne, albo edukacyjne, dodatkowo wpłyniesz na poszerzenie horyzontów twojego malucha. Pomyśl nad kolorowankami, które będą nawiązywały do historii, baśni czy lektur. Umożliwisz swojemu dziecku naukę przez zabawę, co jest dużo bardziej efektywną formą edukacji, niż uczenie się na pamięć.

2. Klocki

To, co najbardziej interesuje dzieci, to zabawa. Spróbuj połączyć beztrosko spędzany czas z edukacją. Pomyśl nad klockami LEGO, które są nie tylko lubiane przez dzieci, ale i pobudzają wyobraźnię, ćwiczą kreatywność, zapamiętywanie oraz logiczne myślenie. Z klocków twoje dziecko będzie mogło wyczarować budowle, postaci, pojazdy, a nawet scenki historyczne.
 
Zestawy LEGO zawierają setki klocków w różnych kolorach i kształtach, co staje się prawdziwym polem do popisu dla dziecięcej kreatywności. Każde dziecko, z tego samego zestawu klocków, może zbudować to, co sobie wymarzy.

Gry edukacyjne dla dzieci

Starszym dzieciom podaruj puzzle. Możesz wybrać te, które pozwolą twojemu dziecku zapamiętywać nowe słówka w obcym języku. Połączenie zabwy z edukacją, to fenomenalny sposób na pobudzenie szarych komórek. W grę mogą zaangażować się też rodzice. Nas zachwyca gra Memory Beaty Pawlikowskiej!

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj: