Jakie są pierwsze objawy ciąży? Przekonaj się!

Twoje ciało już od samego początku daje jasne sygnały świadczące o zajściu w ciążę. Przekonaj się, jakie symptomy są uznawane za pewne objawy poczęcia dziecka!
Agata Bernaciak / 5 miesięcy temu

To nieprawda, że na samym początku ciąży u wszystkich kobiet pojawiają się nudności. Choć są one uznawane za pierwsze objawy zapłodnienia (i w naszej świadomości utrwalają to chociażby filmy), do tego symptomu należy dodać jeszcze szereg innych sygnałów, które wysyła nasz organizm. Przekonaj się, jakie są objawy bycia w ciąży!

Jakie są pierwsze objawy ciąży?

  1. Tkliwość piersi - każdy dotyk sprawia ból, odczuwasz nieprzyjemne mrowienie. Piersi mogą stać się twardsze.
  2. Zwiększona częstotliwość oddawania moczu - każdy łyk płynu kończy się wizytą w toalecie. Czujesz nieustanne parcie na pęcherz.
  3. Brak miesiączki - spóżniający się okres to znak, że powinnaś wykonać test ciążowy.
  4. Poranne nudności - szczególnie, gdy jesteś na czczo. Nudności niekoniecznie kończą się wymiotami, ale są bardzo uciążliwe.
  5. Wzmożona senność - każda czynność męczy cię zdecydowanie bardziej niż wcześniej. Budzisz się zmęczona, w ciągu dnia ucinasz drzemki.
  6. Wrażliwy węch - wszelkie zapachy zaczynasz odczuwać intensywniej. Zdarza się, że wywołują nawet nudności.
  7. Zwiększony apetyt lub jego brak - wszystko przez zmianę gospodarki hormonalnej. Pamiętaj, by się nie przejadać, bo może skutkować to potężnymi nudnościami.
  8. Infekcja pochwy - to bardzo częsty, ale i bardzo wstydliwy objaw ciąży. Nie lekceważ uczucia swędzenia czy upławów! Od razu udaj się do lekarza.

Polecamy!
Jak począć dziewczynkę? Przekonaj się!
Zaszłaś w ciążę po 25. roku życia? Nie uwierzysz, co to oznacza dla twojego organizmu!
Nie spożywaj w ciąży tej rośliny, bo może uszkodzić mózg twojego dziecka!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)