Sok z awokado, melona i pomarańczy - przepis Beaty Pawlikowskiej

Cudownie aromatyczne połączenie.
Edyta Ciepieńka / 24.05.2016 04:00

Chcesz poczuć się jak na wakacjach w egzotycznym miejscu? Zafunduj sobie chwilę zapomnienia, korzystając z przepisu Beaty Pawlikowskiej na sok z awokado, mango i pomarańczy!

Awokado w Polsce traktowane jest jak warzywo, dlatego najczęściej dodaje się je do sałatek, natomiast w Brazylii jest owocem, który stanowi jeden z najważniejszych składowych deserów i koktajli. Awokado obniża poziom cholesterolu, reguluje ciśnienie krwi i zawiera witaminy A, E i C, dlatego warto je jeść jak najczęściej. Niestety jest dość kaloryczne ze względu na dużą zawartość tłuszczu, dlatego osoby na diecie powinny je spożywać z umiarem.

Subtelny smak awokado w połączeniu z orzeźwiającą pomarańczą oraz słodkim i soczystym melonem to gwarancja niezapomnianych doznań smakowych. Taki sok jest nie tylko przepyszny, lecz także niesamowicie zdrowy, dlatego jego regularne picie wzmacnia organizm i może zapobiec wielu chorobom.

Weź przykład z Kolumbijczyków i wypijaj szklankę świeżo wyciśniętego soku z awokado, melona i pomarańczy dziennie na śniadanie, po obiedzie albo zamiast podwieczorku, a w niedługim czasie poczujesz się zdrowsza, szczęśliwsza i pełna życia!

Sok z awokado, melona i pomarańczy według przepisu Beaty Pawlikowskiej

Do przygotowania soku z awokado, melona i pomarańczy potrzebujesz:

  • 1 pomarańczy,
  • 1 dojrzałego banana,
  • kawałka melona,
  • pół dojrzałego miękkiego awokado.

Jak przygotować sok z awokado, melona i pomarańczy?

  1. Umyj i obierz pomarańczę z wierzchniej skórki, pozostawiając biały miąższ, ponieważ to w nim znajduje się najwięcej wartości odżywczych.
  2. Pokrój pomarańczę na mniejsze części i wyciśnij w wyciskarce.
  3. Obierz ze skórki banana, melona i awokado i pokrój na mniejsze kawałki.
  4. Zmiksuj w blenderze kawałki owoców ze świeżo wyciśniętym sokiem z pomarańczy.

Więcej przepisów na soki i koktajle:

Jak przygotować koktajl leśny?
Jak przygotować koktajl truskawkowo-brzoskwiniowy?
Jak przygotować sok marchewkowo-jabłkowy?