Olka Osadzińska dla Vody - projekt butelki

Sprawdź więcej na temat akcji!
Weronika Kwaśniak / 20.07.2015 15:14

Ubieramy Vodę to swoiste połączenie wystawy designu, akcji charytatywnej i mecenatu artystycznego. 3,5 metrowa butelka Vody Naturalnej, która stanęła na warszawskim placu Konstytucji, w ciągu trzech najbliższych miesięcy kilkakrotnie zmieni swoje szaty.

Ubieramy Vodę!

Za zmieniający się wygląd butelki odpowiadać będzie czwórka cenionych polskich ilustratorów, którzy specjalnie na tę okazję zaprojektują unikatowe projekty dla Vody Naturalnej, młodej polskiej marki wody premium. W ramach akcji stworzone przez nich ilustracje oraz projekty butelek zostaną wystawione na licytację pod patronatem mecenasów projektu, z której dochód zostanie przekazany na rzecz fundacji TVN "Nie jesteś sam". W ramach poprzednich edycji, w których brali udział projektanci mody (2012 r.), marki jubilerskie (2013 r.) i malarze współcześni (2014 r.), udało się zebrać łącznie blisko 450 tysięcy złotych.
W tym roku akcję zainicjuje Olka Osadzińska, projektując autorską etykietę inspirowaną światem marki Guess:
Bardzo cieszę sie, że mogłam wziąć udział w tak ciekawym projekcie, wraz z moimi ulubionymi ilustratorami. To ogromna przyjemność móc wesprzeć swoją pracą szczytny cel i to w ramach współpracy z markami, które przykładają tak wielką wagę do dobrego designu. Mam nadzieję, że praca, którą przygotowałam na aukcję będzie cieszyła się popularnością – to jedna z moich ulubionych ilustracji!
Mieszkająca na co dzień w Berlinie młoda, uznana na świecie ilustratorka często współpracuje z instytucjami kultury i ma na koncie staże w takich studiach graficznych jak nowojorskie Vault 49 czy berlińskie Hort Studio.
Żeby przyłączyć się do akcji, wystarczy umieścić na Instagramie zdjęcie butelki Vody Naturalnej z placu Konstytucji i oznaczyć je hasztagiem #UbieramyVode. Za każdą fotografie organizatorzy projektu przekażą złotówkę na konto fundacji TVN "nie jesteś sam".

Materiały prasowe, Voda Naturalna

Zobacz kilka naszych przepisów ze śliwkami: