Najbardziej kaloryczne potrawy

Znane na całym świecie, uwielbiane za smak i znienawidzone za kalorie. Zobaczcie listę najbardziej kalorycznych potraw. Przoduje na niej kuchnia amerykańska z cheeseburgerem z frytkami na czele. Poza tym znajdziemy tu znane spaghetti carbonara, pizzę z podwójnym serem, lasagne, placki ziemniaczane, golonkę. A z deserów ciastka francuskie, pączki.
/ 17.07.2012 07:31

Znane na całym świecie, uwielbiane za smak i znienawidzone za kalorie. Zobaczcie listę  najbardziej kalorycznych potraw.

Spaghetti, cheeseburgery, pizzę kochamy wszyscy. Sama myśl o pochłoniętych wraz z nimi kaloriach i ilości tłuszczu może przyprawić o zawał. Fast foody to zdecydowanie numer jeden na liście kalorycznych bomb. Kuchnia amerykańska bez wątpienia przoduje w tej dziedzinie. Ale tuż za nią klasyfikuje się kuchnia włoska. Ta, choć równie kaloryczna, to zdecydowane zdrowsza. W naszej rodzimej kuchni też znajdziemy kilka wysokokalorycznych przysmaków, miłośnicy golonki z piwem z pewnością coś o tym wiedzą.

Najbardziej kaloryczne potrawy

Zobaczcie najbardziej kaloryczne jedzenie. Jeżeli macie swoje typy, wpisujcie je w komentarzach.

 

Cheeseburger z bekonem i frytkami

amerykanie uwielbiają szybkie jedzenie. Nie mając czasu na gotowanie w pośpiechu zjadają coś "na mieście". Cheeseburger z bekonem i frytkami zazwyczaj nie traktują jako główny posiłek, tylko jako przekąskę. Przekąskę z zabójczą ilością 2380 kalorii. A do tego oczywiście jakiś napój, najczęściej cola, czyli dodatkowe 300 kcal. Aż trudno uwierzyć, że niektórym taka ilość kalorii wystarcza na dwa dni.

Najbardziej kaloryczne potrawy

 

Spaghetti carbonara

To chyba najbardziej kaloryczne danie makaronowe kuchni włoskiej. Makaron, bekon, jajka, ser, śmietana - takie połączenie musi być kaloryczne. I jest, jedna porcja to około 1000 kalorii. Ale dla wszystkich miłośników tej potrawy pocieszające jest to, że spaghetti takie jest zdecydowanie zdrowsze od wszelkich fast foodów.

Najbardziej kaloryczne potrawy

 

Pizza z podwójnym serem

Duża pizza z podwójnym serem to około 2000 kcal. Wydawałoby się, że nie dużo, bo przecież duża pizza to kilka sporych kawałków, ale niestety największym problemem przy jedzeniu pizzy jest to, że zazwyczaj na jednym kawałku się nie kończy.

Najbardziej kaloryczne potrawy

 

Lasagne

Kultowa lasagne, za którą szaleje nie tylko kot Garfield jest niestety również dość kaloryczna. Ten wyborny włoski specjał z mięsem, pomidorami, serem i beszamelem zawiera w jednej porcji około 600 kcal.

Najbardziej kaloryczne potrawy

 

Placki ziemniaczane

Niektórzy twierdzą, że placki ziemniaczane to lekki obiad, bo bez mięsa. Nic bardziej mylnego. Smażone w głębokim tłuszczu, podane z cukrem, śmietaną lub gęstym sosem to prawdziwa bomba kaloryczna. 100g samych placków to okło 230 kalorii i 13 g tłuszczu.

Najbardziej kaloryczne potrawy

 

Golonka

Przysmak każdego pana, panie (chyba ze względu na jej kaloryczność) unikają jej jak ognia.100 gram tego przysmaku zawiera aż około 300 kalorii i według dietetyków zbyt częste jedzenie golonki może prowadzić do chorób serca, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy czy miażdżycy. Panowie sie  jednak nie przejmują i popijają ją zimnym piwem.

Najbardziej kaloryczne potrawy

 

Ciastka francuskie

Uwielbiane na całym świecie francuskie ciastka to głównie duże ilości masła, cukier i mąka,. A dodatkowo nadzienie oraz lukier. 100 g takiego smakołyku to aż 400 kalorii.

Najbardziej kaloryczne potrawy

 

Pączki

To zaraz obok francuskich ciastek najbardziej kaloryczny deser. Jeden pączek zawiera około 300 kalorii. Chociaż robi się je z ciasta drożdżowego, które jest lekkostrawne, to smażenie ich na głębokim tłuszczu staje się pułapką dla wszystkich dbających o linię. Ale z całą pewnością o ich kaloryczności zapominamy w tłusty czwartek.

Najbardziej kaloryczne potrawy

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA