Przyprawy sprawiają, że uczucie sytości może być odczuwane szybciej.

Co jest potrzebne w algierskiej kuchni?

W algierskiej kuchni przede wszystkim potrzebne są aromatyczne przyprawy; cynamon, kardamon, szafran, kminek, kolendra, mięta, koper włoski.
/ 31.12.2010 16:38
Przyprawy sprawiają, że uczucie sytości może być odczuwane szybciej.

Nie może też zabraknąć orzechów i owoców. Niezbędna jest też papryka i pomidory. Jajka również są częstym daniem obok kaszy kuskus i pikantnej pasty harissa. W kwestii mięsa warto pamiętać, że kuchnia algierska, podobnie jak inne kuchnie tego rejonu Afryki nie używa mięsa wieprzowego. Dominuje tu jagnięcina, ryby, owoce morza, kurczak i wołowina. Używane są one najczęściej do różnych potraw przypominających gulasz. Mięsa te często też są grillowane i pieczone na rożnie. W Algierii nadal suszy się mięso na słońcu i wędzi przy użyciu dużej ilości soli. Z kolei w przypadku owoców, pewnie z uwagi na ich dużą obfitość - te, które się do tego nadają są suszone i spożywane w dalszej kolejności jako słodycze.

W algierskiej kuchni nie może też zabraknąć kaszy manny, bagietki i cienkich pszennych placków - podpłomyków. 

Polecamy: Jak zrobić proste dania kuchni algierskiej?

A jaki sprzęt jest potrzebny?

Przede wszystkim królują tu gliniane naczynia i drewniane przyrządy kuchenne. Przydadzą się również szpatułki do robinia szaszłyków. Nie może tez zabraknąć kuskunierki, czyli specjalnego glinianego naczynia do przygotowaniu kuskusu. Naczynie to ma specjalny wkład do przygotowania kaszy kuskus na parze. Będzie potrzebna tez duża patelnia - duża to znaczy o dość dużej średnicy i wysokich bokach - będą one niezbędne, by przygotować gulasz i sosy.

Przyda się również sosjerka i rondelek do podgrzania lub przygotowania pikantnych sosów. A poza tym miska drewniana lub ze stali nierdzewnej, w której będzie łatwo wymieszać wszystkie składniki, wałek drewniany - potrzebny będzie podczas przygotowania chleba, głębokie miseczki - będziesz w nich podawać gulasze i gęste zupy. 

Czytaj także: Co o kuchni algierskiej wiedzieć wypada?