Zalety pracy zdalnej

Zalety pracy zdalnej fot. Fotolia
Ty też chciałabyś pracować zdalnie?
Milena Oszczepalińska / 21.08.2015 06:14
Zalety pracy zdalnej fot. Fotolia

Coraz więcej osób uważa, że praca zdalna to najlepsze rozwiązanie. Nie każda firma jednak przewiduje taki system pracy. Jeśli ty masz możliwość i zastanawiasz się nad podjęciem pracy zdalnej, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Przedstawiamy największe zalety takiego rozwiązania. Prawdopodobnie nie będziesz już dłużej się wahać i zrezygnujesz z pracy stacjonarnej. Poznaj powody!

Zalety pracy zdalnej:

Prawdopodobnie jest ich jeszcze więcej... Prezentujemy jednak te najważniejsze zalety pracy zdalnej. Oto one:

1. Pracujesz, kiedy chcesz

Masz bardzo elastyczny grafik, ponieważ to właśnie ty go sobie ustalasz. Oprócz tego wcale nie musisz pracować określonej liczby godzin dziennie, jak w przypadku pracy na etacie.

2. Oszczędzasz czas

Nigdzie nie musisz dojeżdżać, więc nie musisz przeciskać się dwa razy dziennie w korkach i tracić czasu na przemieszczanie się z domu do pracy i z powrotem. Dzięki temu możesz dłużej spać lub wykorzystywać zaoszczędzany czas na cokolwiek tylko zechcesz.

3. Nie płacisz za dojazdy

Nawet jeśli miałabyś do pracy kilkaset metrów, prawdopodobnie korzystałabyś przynajmniej czasami z komunikacji miejskiej lub samochodu. A bilety i paliwo przecież kosztują. Pracując z domu, eliminujesz te wydatki z domowego budżetu.

4. Sama tworzysz swoje miejsce pracy - idealnie do potrzeb

Dzięki temu czujesz się w nim maksymalnie komfortowo. Możesz urządzić domowe biuro w twoim stylu, wybrać kolory, które cię inspirują i sprawić, by praca była czystą przyjemnością. W kwestii aranżacji miejsca pracy w domu ogranicza cię jedynie wyobraźnia.

5. Pracujesz bez stresu i presji czasu

Nikt nad tobą nie stoi, nie zmusza cię do zrobienia czegoś na już lub każe zostawić wszystko i zająć się innym zadaniem. Zwykle pracując z domu, ustalasz ze zleceniodawcą już w chwili zawarcia umowy, na kiedy ma być wykonane zlecenie i później sama decydujesz, kiedy będziesz je realizować, by wyrobić się na czas.

6. Masz czas na regularne, domowe posiłki

W firmie może nie być to takie proste... Tam panuje pośpiech, możesz mieć w ciągu dnia spotkania o różnych porach, niezależnych od ciebie, a przez to jadać bardzo nieregularnie. Domowe posiłki o stałych porach będą korzystne nie tylko dla twojego zdrowia, lecz także sylwetki!

7. Możesz poświęcać więcej czasu na obowiązki domowe

Wszelkie prace domowe możesz robić w międzyczasie. To sprawi, że nie będą tak uciążliwe, jak wówczas, gdy wykonujesz je po całym dniu spędzonym  w pracy.

8. Możesz łączyć pracę z wychowywaniem dziecka

Jeżeli jesteś młodą mamą i nie chcesz brać opiekunki do dziecka ani posyłać go do żłobka, ale zależy ci na rozwoju, praca zdalna to dla ciebie idealne rozwiązanie.

Sprawdź też:

Redakcja poleca

REKLAMA