Czar walentynkowych prezentów

Dzień Zakochanych już tuż tuż, wielu więc zastanawia się zapewne, jaki prezent sprawić najbliższej osobie. Propozycji jest niezliczona ilość. Drobny upominek, wspólna kolacja w restauracji, wyjście do kina czy teatru, romantyczny spacer – to tylko kilka z nich.
/ 08.02.2008 00:12
Dzień Zakochanych już tuż tuż, wielu więc zastanawia się zapewne, jaki prezent sprawić najbliższej osobie. Propozycji jest niezliczona ilość. Drobny upominek, wspólna kolacja w restauracji, wyjście do kina czy teatru, romantyczny spacer – to tylko kilka z nich.

Wybór zależy od naszej fantazji, a także od możliwości portfela. Eksperci firmy emFinanse, Doradcy Finansowi sprawdzili, ile może kosztować walentynkowe szaleństwo.

Biżuteria dla Niej

Jednym z prezentów, którym często obdarowywane są kobiety jest biżuteria. Nic w tym dziwnego, przecież - jak śpiewała Marilyn Monroe - „Diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety”. Kamila Melon, ekspert z firmy emFinanse, Doradcy Finansowi: - Jednocześnie diamenty są najdroższymi kamieniami, więc nawet za drobną biżuterię – pierścionek z niewielkim kamieniem – będziemy musieli zapłacić kilkaset złotych.
Jeśli jednak nie możemy pozwolić sobie na taki wydatek, możemy wybrać wersje tańsze. – Za srebrny pierścionek lub wisiorek zapłacimy około kilkudziesięciu złotych – mówi Kamila Melon z emFinanse.
Innym sposobem wyrażenia uczuć może być wisiorek w kształcie serca, których ogromny wybór proponują salony jubilerskie.

Kosmetyk dla Niego

Tymczasem kobiety mogą wybrać się na zakupy do perfumerii. – Obecnie półki uginają się pod wodami toaletowymi i perfumami dla mężczyzn – mówi Kamila Melon z emFinanse, Doradcy Finansowi. – Można zastanowić się nad kupnem perfum znanych marek kosmetycznych, a nawet firm zajmujących się głównie projektowaniem odzieży. Cena zależy oczywiście od rodzaju, a także od firmy, która je wyprodukowała. Najdroższe – najlepszych projektantów – kosztować mogą kilkaset złotych.

Zwierzak żywy i pluszowy

Prezentem, który z pewnością sprawi wiele radości, jest zwierzak. Możemy kupić psa, kota, królika, chomika – opcji jest dużo. Należy jednak pamiętać, że żywe zwierzę to nie tyko przyjemność, ale i obowiązek. A także wydatek. – Szczeniak z rodowodem uszczuplić może nasz portfel nawet o kilka tysięcy złotych – ostrzega Kamila Melon. – Można ograniczyć te koszty, kupując psy bez dokumentów lub wybierając szczeniaka od znajomych.
Jeśli jednak obowiązek, który wiąże się z wychowaniem i opieką nad żywym zwierzęciem, jest dla nas zbyt trudny, dobrym rozwiązaniem mogą być pluszowe miśki. To uniwersalny podarunek, z którego cieszyć się będzie niejedna kobieta.

Romantyczna kolacja

Wiele par spędzi ten szczególny wieczór na romantycznej kolacji. Część z pewnością wybierze restauracje i kluby. – Koszt kolacji zależeć będzie między innymi od miejsca, jakie wybierzemy – tłumaczy Kamila Melon, ekspert emFinanse, Doradcy Finansowi. – Jeśli zdecydujemy się na drogą restaurację, to koszt może przyprawić o ból głowy – za posiłek będziemy musieli zapłacić nawet kilkaset złotych.
Romantyczną kolację we dwoje można także zorganizować w domu, a dobrze przygotowane jedzenie i atmosfera z pewnością zapewnią niezapomniany wieczór.

A może wyjazd?

Weekend w Zakopanem, nad morzem, a może romantyczny spacer po Polach Elizejskich? Walentynki są doskonałą okazją, aby w ten sposób oderwać się na chwilę od codzienności. – Kilkudniowy pobyt w Polsce może jednak uszczuplić budżet o około 1 tys. złotych – mówi Kamila Melon z emFinanse, Doradcy Finansowi. – Wyjazd za granicę będzie jeszcze droższy. Obecnie przelot z Warszawy do Paryża i z powrotem to koszt ponad 1 tys. złotych dla jednej osoby. Zatem dwie osoby będą musiały wydać na same bilety powyżej 2 tys. złoty. Jeśli doliczymy do tego kolację w restauracji i nocleg w hotelu, to wyjazd taki może kosztować około 4 tys. złotych. Jednak czy przeżycia i wspomnienia nie są tego warte?

Liczy się pamięć

Jednak cena nie jest najważniejsza. - Wybierając prezenty możemy puścić wodze wyobrazi, jednak pamiętajmy, że upominki muszą być na miarę naszego portfela – podkreśla Kamila Melon, ekspert emFinanse, Doradcy Finansowi. – Przecież najistotniejsze są pamięć i niezapomniana atmosfera tego dnia.

Redakcja poleca

REKLAMA