Vichy krem pod oczy - działanie, ile kosztuje, czy warto go kupić

Zastanawiasz się czy warto używać kremu pod oczy? My uważamy, że warto!
Joanna Futkowska / 19.12.2018 23:40

W okolicach oczu skóra jest bardzo cienka i delikatna. Odbija się na niej każdy stres czy przemęczenie. Szybko reaguje na niedokładnie zmyty makijaż 
i źle dobrane kosmetyki. Widać na niej każdą nieprzespaną noc. Na niej też pojawiają się pierwsze zmarszczki.

7 sprawdzonych kremów przeciwzmarszczkowych pod oczy. Zmarszczki są bez szans!

Dlaczego warto używać kremu pod oczy?

Skóra tych okolic jest też bardzo wymagająca, a choć do pewnego wieku wygląda dobrze, warto wcześniej zatroszczyć się o jej kondycję. Pomogą ci w tym specjalistyczne kosmetyki, które nawilżą i rozświetlą skórę i pomogą utrzymać ją w dobrej formie.

Delikatna skóra pod oczami łatwo ulega przesuszeniu, dlatego krem pod oczy powinien ją nawilżać, bo wtedy jest sprężysta, gładka i później pojawiają się na niej zmarszczki.
Z tego powodu do wielu kremów pod oczy dodaje się kwas hialuronowy - substancję, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Pomaga zatrzymać wilgoć w skórze, pobudza ją do produkcji włókien podporowych – kolagenu i elastyny.

Kremy pod oczy z kwasem hialuronowym nie tylko nawilżają skórę, ale również pomagają jej tę wilgoć zatrzymać, redukują zmarszczki i linie, a nawet cienie pod oczami.

Jak nakładać krem pod oczy?

  • Przed aplikacją kremu pod oczy zawsze dokładnie oczyść skórę. Wtedy aktywne składniki lepiej zadziałają.
  • Nie aplikuj kremu zbyt blisko brzegu powiek, bo może podrażnić oczy.
  • Nie wcieraj kremu w skórę, bo ją rozciągniesz. Nałóż kilka kropek kosmetyku na granicy oczodołu i delikatnie go wklep opuszkami palców, posuwając się od zewnętrznego kącika do wewnętrznego na dolnej powiece. W górną powiekę wklepuj krem w odwrotnym kierunku.

Więcej na temat kremów pod oczy4 luksusowe kremy pod oczyTest kremów pod oczy 30+