POLECAMY

Serum - dlaczego warto stosować

Można je stosować na dzień albo na noc. Codziennie lub jako kurację odmładzającą. Warto poczuć skoncentrowaną moc.
Serum - dlaczego warto stosować
Serum działa intensywniej od kremu. Jego siła polega na zwiększonej liczbie składników aktywnych lub skoncentrowaniu substancji o szerszym, wielokierunkowym działaniu. Najczęściej są to wit. A, C, E, pantenol, kwas hialuronowy, kolagen, wyciągi roślinne, olejki.

Co może serum. Wygładzi zmarszczki, złagodzi trądzik, nawilży skórę, pobudzi ją do odnowy, rozjaśni przebarwienia.

Dla kogo? Po serum warto sięgnąć już w okolicy 25.–30. roku życia, gdy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia skóry lub gdy cera wymaga intensywnej kuracji, np. po zimie. Jeśli masz więcej niż 35 lat, serum powinno na stałe znaleźć się w twojej łazience.

Jak aplikować? Niewielką porcję kosmetyku rozprowadź na dokładnie oczyszczonej skórze. Po 10–15 minutach nałóż krem – utworzy on warstewkę ograniczającą ulatnianie się składników serum, które zazwyczaj ma bardziej wodnistą konsystencję.

Serum i krem tej samej serii. To najlepsza opcja, ponieważ  wtedy kosmetyki się uzupełniają i dużo skuteczniej mogą pielęgnować skórę.

Serum jest warte swojej ceny. Działa "uderzeniowo", dlatego bywa nawet o 30–50 proc. droższe od kremu. Zwykle zamknięte jest w małym (30 ml) opakowaniu z pompką, buteleczce z dozownikiem lub w ampułkach.

Uwaga! Serum to kosmetyk skoncentrowany. Przed pierwszym użyciem koniecznie zrób próbę uczuleniową

Więcej o serum przeczytasz tutaj>>>
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)