Rzęsy magnetyczne fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Rzęsy magnetyczne - jak działają i jak je poprawnie założyć?

Rzęsy magnetyczne to nowość na kosmetycznym rynku. Ceny zaczynają się od kilkunastu złotych, a ich założenie ma być dziecinnie proste!
Małgorzata Machnicka / 02.12.2019 13:33
Rzęsy magnetyczne fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Rzęsy magnetyczne powstały na potrzeby kobiet, które na co dzień korzystają ze sztucznych rzęs. Jak wiadomo, ich aplikacja nie jest łatwa i wymaga wprawnej ręki, a do tego może niszczyć naturalne włoski szczególnie, jeśli korzystamy z nich zbyt często. Poza tym, zdarza się także, że źle założone rzęsy odklejają się w ciągu dnia, co wygląda bardzo nieestetycznie. Czym jest więc najnowszy amerykański wynalazek?

Jak działają rzęsy magnetyczne?

W opakowaniu znajdują się 4 paski - po dwa na każde oko. Aplikacja polega na przyłożeniu jednego paska nad górną, a drugiego nad dolną linią rzęs tak, aby nasze naturalne rzęsy znalazły się pomiędzy nimi. Zakończone magnesami paski przyciągają się i trzymają się powieki. Najlepiej robić to od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka.

Zalety

Rzęsy magnetyczne mają wiele zalet: nie potrzeba do nich kleju, są trwałe i wielokrotnego użytku, szybko się je zakłada, nie niszczą naturalnych rzęs i dopasowują się do kształtu oka. To również dobra alternatywa dla kobiet uczulonych na klej oraz tych o wrażliwych oczach.

Jakieś wady?

Jak wszystko, rzęsy na magnes mają jednak swoje wady. Niektóre dziewczyny piszą w internecie, że produkt jest wyczuwalny na oku i trzeba się do niego przyzwyczaić. Drugą wadą jest to, że trudno dzięki nim osiągnąć efekt naturalnie wyglądających rzęs.

Bywają również takie, które narzekają na aplikację, że jest sporo trudniejsza niż tych mocowanych na klej. Jeśli ty również do nich należysz, wypróbuj specjalną magnetyczną pęsetę, która powstała tylko po to, aby ułatwić ich założenie.

Rzęsy magnetyczne jak założyć
fot. Adobe Stock

Gdzie kupić rzęsy magnetyczne i ile kosztują?

Rzęsy można kupić na Allegro i Aliexpress, a nawet w niektórych drogeriach internetowych. Kosztują około 20-40 zł. Jeśli zastanawiasz się, czy nie spadają w trakcie noszenia, to informujemy, że nie – jedna z vlogerek zrobiła nawet test, sprawdzając, czy nie spadną pod wpływem podmuchu powietrza z wiatraka. Na szczęście rzęsy nie poddały się wiatrowi i pozostały na swoim miejscu.

Więcej o sztucznych rzęsach:
Jak przykleić sztuczne rzęsy?
Wszystko, co powinnaś wiedzieć o przedłużaniu rzęs

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)