Jak i czym myć sztuczne rzęsy? Zasady pielęgnacji przedłużanych rzęs

Jak i czym myć sztuczne rzęsy? Pielęgnacja przedłużanych rzęs krok po kroku, domowe sposoby fot. Adobe Stock, Serg Zastavkin
Jak myć sztuczne rzęsy, aby jak najdłużej zachować ich nienaganny wygląd? Pomocne będą m.in. płyn do higieny intymnej, delikatna pianka, żel do mycia twarzy, płyn micelarny lub specjalny szampon do pielęgnacji przedłużonych włosków. Oprócz samego preparatu ważna jest również technika — należy to robić bardzo ostrożnie i delikatnie. Przeczytaj, jak prawidłowo myć sztuczne rzęsy, dlaczego trzeba to robić oraz jak o nie dbać.
/ 04.09.2023 05:33
Jak i czym myć sztuczne rzęsy? Pielęgnacja przedłużanych rzęs krok po kroku, domowe sposoby fot. Adobe Stock, Serg Zastavkin

Długie, gęste, podkręcone rzęsy są wisienką w makijażu. Z miejsca przenoszą go na wyższy poziom. Niestety, nie wszystkie zostałyśmy pobłogosławione takim wachlarzem. Możemy zwracać się do przyspieszającego wzrost serum, olejku rycynowego lub szukać ekstremalnie wydłużającej maskary, jednak nic nie zapewni tak spektakularnego, trwałego efektu, jak przedłużenie ich u kosmetyczki. Dzięki innowacyjnym metodom (np. rzęsy 1:1) możemy uzyskać super naturalny wygląd — idealnie współgrają z naszymi włoskami, są lekkie i wygodne.

Aby jak najdłużej zachować sztuczne rzęsy w świetnej formie (nie wypadały i nie plątały się), należy o nie odpowiednio dbać.

Przeczytaj, jak i czym myć sztuczne rzęsy, dlaczego trzeba to robić i jak pielęgnować je na co dzień.

Spis treści:

  1. Dlaczego trzeba myć sztuczne rzęsy?
  2. Czym myć sztuczne rzęsy?
  3. Jak myć sztuczne rzęsy szamponem?
  4. Jak myć sztuczne rzęsy płynem do higieny intymnej?
  5. Jak długo nie myć rzęs po przedłużeniu?
  6. Jak dbać o sztuczne rzęsy?
  7. Jak myć sztuczne rzęsy na pasku?

Dlaczego trzeba myć sztuczne rzęsy?

Na sztucznych rzęsach zbierają się kurz, resztki makijażu i zanieczyszczenia, dlatego codzienne mycie to podstawa. Brak higieny może doprowadzić do rozwoju bakterii oraz wystąpienia stanów zapalnych: zaczerwienienia, łzawienia, opuchlizny i pieczenia.

Czym myć sztuczne rzęsy? 

Do mycia sztucznych rzęs stosuj delikatne środki myjące. Doskonale sprawdzą się m.in. delikatna pianka, żel do mycia twarzy, płyn micelarny lub płyn do higieny intymnej. Zawierają łagodne substancje, które nie podrażniają oka i nie powodują wypadania włosków.

W drogeriach dostępne są również specjalne szampony do mycia sztucznych rzęs. Mają nowatorskie formuły, bogate w najwyższej jakości składniki, które wspaniale oczyszczają i pielęgnują.

Do mycia sztucznych rzęs nie używaj kosmetyków zawierających substancje oleiste (np. płynów dwufazowych), alkohol i silikony.

Uczulenie na klej do rzęs – jakie są objawy i sposoby leczenia?

Jak i czym myć sztuczne rzęsy? Pielęgnacja przedłużanych rzęs krok po kroku, domowe sposoby fot. Adobe Stock, Наталия Кузина

Jak myć sztuczne rzęsy szamponem?

Aby umyć sztuczne rzęsy szamponem (przeznaczonym do pielęgnacji przedłużanych włosków, nie normalnym), potrzebna ci będzie specjalna szczoteczka z supermiękkim włosiem.

  1. Namocz ją delikatnie w wodzie, następnie nałóż niewielką ilość szamponu i delikatnie wymywaj wszystkie zanieczyszczenia w kierunku od powieki do sztucznych rzęs.
  2. Przemyj szamponem również dolne włoski.
  3. Wypłucz pędzelek pod strumieniem ciepłej wody i jeszcze raz dokładnie przemyj włoski.
  4. Osusz rzęsy ręcznikiem papierowym, chusteczką do demakijażu lub lekkim, chłodnym nawiewem suszarki. Gdy będą suche, dokładnie je przeczesz. Pamiętaj, aby nie robić tego od samej nasady, a kawałek od niej.
  5. Do osuszania sztucznych rzęs nie używaj wacików – mogą pozostawiać małe włókna.

Jak myć sztuczne rzęsy płynem do higieny intymnej?

Sztuczne rzęsy możesz również umyć płynem do higieny intymnej. Jak to zrobić? Wystarczy niewielką ilość płynu wymieszać z odrobiną wody, zanurzyć patyczek higieniczny lub szczoteczkę i oczyścić okolice oczu. Następnie postępuj dokładnie tak samo, jak przy myciu szamponem - dokładnie osusz włoski i przeczesz.

Domowa odżywka do rzęs - 3 proste przepisy, aby maksymalnie wzmocnić rzęsy

Ile nie myć rzęs po przedłużeniu?

Świeżo założonych rzęs nie należy moczyć przez 24 h. Przez pierwsze 48 godzin po zabiegu zrezygnuj również z sauny, basenu oraz unikaj gorących kąpieli.

Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Najważniejsze zasady codziennej pielęgnacji sztucznych rzęs:

  • stosuj delikatne środki myjące (płyn do higieny intymnej, delikatna pianka, żel do mycia twarzy, płyn micelarny lub specjalne szampony mycia sztucznych rzęs);
  • nie używaj zbyt dużej ilości wody;
  • unikaj produktów na bazie oleju;
  • myj sztuczne rzęsy rano i wieczorem;
  • nie dotykaj ani nie pocieraj oczu;
  • smarując twarz kremem lub serum, omijaj okolice rzęs;
  • zachowaj ostrożność wykonując makijaż oczu;
  • nie tuszuj sztucznych rzęs (szczególnie wystrzegaj się tuszu wodoodpornego);
  • zrezygnuj z zalotki;
  • nie rozczesuj mokrych rzęs — najpierw osusz je ręcznikiem papierowym lub lekkim, chłodnym nawiewem suszarki;
  • gdy będą całkowicie suche, rozczesz je delikatnie specjalną szczoteczką, aby przywrócić im kształt.

Jak myć sztuczne rzęsy na pasku?

Jeśli jesteś fanką rzęs na pasku, również musisz przestrzegać zasad higieny.

  1. Aby je zdjąć, użyj płynu dwufazowego, oliwki lub oleju kokosowego. Nałóż wybrany produkt na wacik, a następnie przyłóż do powieki i odczekaj ok. 5 minut. Dobrze zadziała też wazelina — niewielką ilość nałóż na patyczek i rozprowadź na linii rzęs. Rzęsy odrywaj pęsetą, zaczynając od zewnętrznego kącika.
  2. Po zdjęciu namocz rzęsy na pasku w płynie micelarnym lub wodą z dodatkiem specjalnego szamponu. Pozostaw je na ok. 10-15 minut.
  3. Po wymoczeniu usuń klej pesetą i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.
  4. Na koniec rozczesz włoski i schowaj do pudełka.

Czytaj także:
Dobry i tani tusz do rzęs: 6 kosmetyków, które dają spektakularne efekty
Czego nie robić po zabiegu przedłużania rzęs? 8 ważnych zasad
Kępki rzęs - szybki i tani sposób na wyraziste oko. Jak długo się trzymają i jak je przykleić?

Redakcja poleca

REKLAMA