Rzęsy 1:1 - ile kosztuje przedłużanie rzęs taką metodą i jak długo utrzymuje się efekt?

rzęsy 1 do 1 fot. Adobe Stock, New Africa
Rzęsy 1:1 to obecnie najpopularniejsza metoda przedłużania. Jej głównym zadaniem jest przyciemnienie, zagęszczenie i wydłużenie naturalnych włosków. Sprawdź, jak wygląda zabieg, jak długo utrzymują się efekty, jak pielęgnować rzęsy 1:1 oraz u kogo sprawdzą się najlepiej.
Małgorzata Machnicka / 09.03.2023 18:03
rzęsy 1 do 1 fot. Adobe Stock, New Africa

Rzęsy 1:1 wyglądają niezwykle naturalnie. Nic dziwnego, że to obecnie najpopularniejszy zabieg wykonywany na rzęsach w salonach kosmetycznych. Polega na doklejeniu do jednej naturalnej rzęsy jednej sztucznej. Dzięki temu można osiągnąć efekt gęstych, długich i podkręconych rzęs i pożegnać się z maskarą.

Spis treści:

  1. Rzęsy 1:1 - zalety i wady
  2. Jak długo utrzymują się rzęsy 1:1?
  3. Jak dbać o rzęsy przedłużone metodą 1:1?
  4. Ile kosztują rzęsy 1:1?

Rzęsy 1:1 - zalety i wady

Metoda ta pozwala przede wszystkim wydłużyć i przyciemnić rzęsy. W zależności od potrzeb, można sprawić, że będą bardziej podkręcone i gęstsze, co otworzy optycznie oko i doda spojrzeniu wyrazistości.

Naszym zdaniem ta metoda najlepiej sprawdza się u kobiet z naturalnie gęstymi rzęsami - jeśli nie możesz się takimi pochwalić, wybierz jedną z objętościowych metod przedłużania rzęs (2:1, 3:1 czy 4:1).

Jedyną wadą jest to, że do metody 1:1 wykorzystuje się najczęściej grubsze rzęsy niż do metody 2:1 czy 3:1. Oznacza to, że sztuczna rzęsa może być delikatnie wyczuwalna na oku, co obniża komfort noszenia. Najczęściej też stosuje się te syntetyczne, które są mniej wygodne.

Jak długo utrzymują się rzęsy 1:1?

Nie musisz obawiać się, że rzęsy 1:1 nadmiernie obciążą twoje własne i przez to będą częściej wypadać. Jeśli wybierzesz się do dobrego salonu i doświadczonej kosmetyczki, zabieg będzie wykonany tak, że tylko doda ci uroku.

Zabieg powinno się powtarzać co 3-4 tygodnie. Oczywiście jest to uwarunkowane naturalnym cyklem wypadania rzęs - wraz z naturalną rzęsą wypada też sztuczna.

Domowa odżywka do rzęs - 3 proste przepisy, aby maksymalnie wzmocnić rzęsy

rzęsy 1:1fot. Rzęsy 1:1/ Adobe Stock, KDdesignphoto

Jak dbać o rzęsy przedłużone metodą 1:1?

O rzęsy 1:1 dba się dokładnie tak samo, jak o każde przedłużane rzęsy. Na kilka godzin po aplikacji staraj się nie dopuścić, aby rzęsy miały bezpośredni kontakt z wodą. Przez 2 dni po aplikacji unikaj gorących, długich kąpieli i sauny. 

Rzęsy 1:1 wystarczy przemywać codziennie rano i wieczorem delikatnym płynem micelarnym o beztłuszczowej formule i przynajmniej raz dziennie przeczesywać rzęsy specjalną szczoteczką (powinnaś dostać ją swojej od kosmetyczki, możesz też ją kupić w drogeriach).

Ile kosztują rzęsy 1:1?

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 kosztuje od 150 do 250 złotych (cena może się różnić w zależności od miasta i standardu salonu). Kolejne uzupełnienie to koszt około 120 złotych. Zabieg trwa ok. 2 godzin. 

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 08.04.2021 r.

Czytaj także:
Jak przykleić sztuczne rzęsy?
Lifting rzęs - na czym polega zabieg i jakie daje efekty?

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA