POLECAMY

Jak wykonać kreskę na powiece?

Bardzo podobają mi się kreski na oku, zarówno te cienkie, w stylu lat 60-tych, jak i grubsze. Jakie są obecne trendy? Czy kreska powinna być skierowana do góry i jak uniknąć karykaturalnego efektu, spowodowanego zbyt długą kreską? Chciałabym dowiedzieć się także, jak najlepiej wykonać tego typu makijaż i czy pasuje on do każdego kształtu oka (mam raczej małe, wąskie oczy). Kredka w moim przypadku nie zdaje egzaminu, gdyż szybko się zmywa, czasami tylko z jednego oka, i nie wygląda precyzyjnie, co powoduje dyskomfort. Będę wdzięczna za szczegółową i konkretną odpowiedź. Pozdrawiam. Marysia K.
Jak wykonać kreskę na powiece?

Droga Marysiu,

Cieszę się bardzo, że lubisz nosić kreski na powiekach. Ten rodzaj makijażu oka pięknie je podkreśla i dodaje tajemniczości. Co więcej, kreska na górnej powiece zagęszcza optycznie rzęsy.

Już wiesz, że kredka nie do końca się sprawdza w tego rodzaju makijażu, może być to kwestia kształtu oka lub rodzaju kosmetyku. Na szczęście używając płynnego eye linera wykonasz piękną i długotrwałą kreskę.

Jej grubość i długość zależą w zasadzie tylko od Twojego gustu i wprawy w wykonaniu, a ta ostatnia przyjdzie z czasem. Końcówka kreski zawsze powinna iść ku górze – otworzy to oko. Także grubość, długość i stopień podkręcenia końca kreski są uzależnione od Ciebie samej.

Dla łatwiejszego wykonania kreski w całości podziel ten proces na trzy etapy. Najpierw narysuj kreskę idącą ku górze w zewnętrznym kąciku oka, następnie zaczynając w wewnętrznym kąciku pociągnij kreskę delikatnym łukiem do górnego końca wcześniej wykonanej kreski. Powstały kontur wypełnij linerem. Jest to szybki i łatwy sposób na wykonanie precyzyjnej kreski. Jeśli początkowo pojawią się jakieś problemy, możesz wykonać wyżej wspomniane kroki kredką i na powstały zarys nałożyć eye liner.

Istnieje jeszcze jeden sposób, zrób malutkie kropeczki wzdłuż linii rzęs i połącz je linerem.

Polecamy: Kreska na powiece

Masz problemy z wykonaniem makijażu? Zapytaj naszego eksperta - napisz na adres: lifestyle@next.pl. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady makijażystki.

Zobacz także: Jak wykonać kreskę krok po kroku

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)