Jak kupić dobry krem nawilżający do cery mieszanej?

Taki kosmetyk musi działać inteligentnie: matować strefę T i nawilżać resztę twarzy.
Aleksandra Jaworska / 13.01.2019 05:04

Cera mieszana jest dość kłopotliwa w pielęgnacji. Łączy cechy dwóch typów skór – suchej i tłustej. Tłuste partie twarzy ( czoło, nos, broda) błyszczą się tworzą się  na nich wypryski i zaskórniki, z kolei pozostałe partie skóry – są skłonne do podrażnień, przesuszania. Krem nawilżający do cery mieszanej jest zatem niezbędny.

Jak dbać o cerę mieszaną - 5 praktycznych porad

Jak wybrać krem nawilżający do cery mieszanej

Krem  do cery mieszanej powinien wykazywać jednocześnie właściwości nawilżające i matujące. Najlepiej sprawdzą się lekkie, szybko wchłaniające się emulsje w formie musu lub żelu, bo nie obciążą skóry, zmniejszą widoczność porów i poprawią koloryt cery. Jeśli zastanawiasz się, jak to możliwe, że jeden krem zadba o 2 potrzeby skóry, powinnaś wiedzieć, że skóra funkcjonuje podobnie jak nasz organizm. Jeśli w tym, co jesz dostarczasz witaminy i składniki mineralne, organizm korzysta z tych, które potrzebuje i czerpie ich taką ilość, jaka jest mu niezbędna. Taki sam proces możemy dostrzec w skórze - z nałożonego kremu do skóry mieszanej, strefa T wydobędzie składniki matujące i regulujące produkcję sebum, a skóra na policzkach te składniki, które odpowiadają za nawilżenie.

Składniki kremu nawilżającego do cery mieszanej

  1. składniki nawilżające - gliceryna, kwas hialuronowy, wazelina, oleje
  2. składniki absorbujące łój i regulujące produkcję sebum - glinki, ekstrakty z roślin (nagietek, cyprys, kozieradka, ogórek)
  3. składniki łagodzące -panthenol i alantoina (w galerii znajdziesz polecane przez nas kremy nawilżające do cery mieszanej) 

Inne ciekawe tematy o pielęgnacji cery z niedoskonałościami:
Rozszerzone pory, pryszcze, łojotok? Wypróbuj peeling węglowy!
Czy faktycznie potrzebujesz toniku do cery trądzikowej?

Redakcja poleca

REKLAMA