Henna rzęs - wszystko, co musisz wiedzieć o hennie na rzęsy

Henna rzęs to prosty zabieg. Wystarczy kupić kosmetyk, który kosztuje zaledwie kilka złotych i działać zgodnie z instrukcją, by uzyskać efekt jak z salonu. To naprawdę się opłaca! Zyskasz czas i oszczędzisz pieniądze.
Małgorzata Machnicka / 05.05.2021 04:53

Henna rzęs to zabieg, który błyskawicznie podkreśla i upiększa włoski. Możesz wykonać go w salonie kosmetycznym albo samodzielnie w domu.

Początkującym proponujemy hennę do rzęs żelową. Jest prostsza „w obsłudze" niż henna proszkowa - wprawdzie jest mniej intensywna, za to łatwiej się ją przygotowuje, rozprowadza, mniej się maże i nie brudzi tak skóry. 

Spis treści:

 1. Henna rzęs w domu
 2. Henna rzęs przed i po
 3. Henna rzęs - cena

Henna rzęs w domu

Sam zabieg zajmie kilka minut. Wcześniej jednak trzeba przygotować potrzebne akcesoria.

Będą ci potrzebne:

 • małe naczynko - miseczka do przygotowania henny,
 • aplikator albo spiralka do malowania rzęs (czysta!) (często znajdziesz ją w opakowaniu do domowej henny),
 • patyczek do wymieszania składników,
 • tłusty krem lub wazelina,
 • płatek kosmetyczny,
 • nożyczki.

Henna rzęs krok po kroku

 1. Przed zabiegiem odtłuść rzęsy. Jak to zrobić? Wystarczy umyć twarz (i rzęsy) żelem do mycia twarzy, a potem włoski przeczesać grzebykiem lub czystą spiralką od maskary.
 2. Przygotuj hennę zgodnie z instrukcją. Wymieszaj żel z aktywatorem w odpowiednich proporcjach.
 3. Zabezpiecz powieki tłustym kremem lub wazeliną (kosmetyk można rozprowadzić palcem, albo patyczkiem kosmetycznym).
 4. Przygotuj płatek kosmetyczny. Przekrój go na pół i obie części wytnij tak, by ich łuk idealnie zgadzał się z łukiem powieki. Namocz go w wodzie, odciśnij i ułóż dokładnie pod dolnymi rzęsami.
 5. Aplikatorem nałóż hennę. Możesz to zrobić na dwa sposoby: albo sama, przy otwartych oczach, tak jakbyś malowała rzęsy – od nasady aż po końce. Albo poprosić kogoś o pomoc, by nałożył ci hennę na włoski przy zamkniętych oczach. 
 6. Odczekaj 5-10 minut (w zależności od tego jak intensywny efekt chcesz uzyskać) i zmyj żel ciepłą wodą przy zamkniętych oczach. 

Uwaga! Preparat trzeba nakładać precyzyjnie, a jeśli „wyjdziesz" trochę na powiekę, szybko usuń farbę wilgotnym patyczkiem kosmetycznym, bo zostaną ślady.

henna rzęs efekty
fot. Henna rzęs/Adobe Stock, Robert Przybysz

Henna rzęs przed i po

Henna rewelacyjnie podkreśla rzęsy. Stają się ciemniejsze, a przy tym wyglądają na gęstsze i dłuższe. Co prawda henna nie zapewnia takich efektów, jak przedłużanie rzęs 1:1, ale za to jest o wiele tańsza, łatwiejsza i szybsza do wykonania.

Efekt utrzymuje się nawet do czterech tygodni (w zależności od trwałości barwnika w danym preparacie). Po tym czasie barwnik delikatnie się wypłukuje i trzeba powtórzyć zabieg.

Aby wzmocnić efekt po hennie, regularnie stosuj odżywki - możesz kupić gotową w drogerii, ale świetnie sprawdzą się także domowe odżywki do rzęs

Cena henny rzęs

Henna rzęs w salonie kosmetycznym kosztuje od 20 do 50 złotych. Za opakowanie do domowego zabiegu zapłacisz od 8 do 17 złotych. W naszym przeglądzie znajdziesz 5 najlepszych preparatów do wykonania henny rzęs w domu.

Czytaj także:
Lifting rzęs - jak wygląda zabieg i czy warto go wykonać?
Jak założyć rzęsy magnetyczne?
Laminowanie rzęs - jak wygląda zabieg?