Lifting rzęs fot. Adobe Stock

Lifting rzęs - na czym polega, jakie daje efekty i ile kosztuje?

Lifting rzęs „otwiera" oko i sprawia, że spojrzenie staje się bardziej wyraziste. Do zabiegu wykorzystuje się preparat, który ma zbliżone działanie do tego używanego do trwałej ondulacji.
Małgorzata Machnicka / 07.09.2020 06:31
Lifting rzęs fot. Adobe Stock

Lifting rzęs to bezinwazyjny i bezbolesny zabieg, który poprawia ich wygląd - rzęsy stają się podkręcone i uniesionePolecany jest przede wszystkim prostym i skierowanym w dół włoskom, którym brak objętości. To świetna alternatywa dla przedłużania rzęs

Lifting rzęs - jak wygląda zabieg?

Do wykonania liftingu rzęs potrzebne są 4 rzeczy: specjalny preparat, który umożliwia zmianę kształtu włosków, utrwalacz skrętu, klej oraz silikonowe wałeczki (w wybranym rozmiarze S, M lub L - im będzie mniejszy, tym rzęsy będą bardziej podkręcone).

Zabieg trwa od 60 do nawet 90 minut i jest całkowicie bezbolesny. Lifting rzęs zawsze zaczyna się od demakijażu. 

  1. Kosmetyczka przykleja pod dolną powiekę płatki ochronne, dokładnie takie same, jak w zabiegu przedłużania rzęs.
  2. Na górną powiekę, tuż przy linii rzęs, za pomocą specjalnego kleju przytwierdza silikonowy wałeczek.
  3. Następnie kosmetyczka rozczesuje rzęsy i nakłada preparat, który umożliwi zmianę kształtu włosków.
  4. Teraz czas na preparat, który utrwali skręt rzęs.
  5. Lifting rzęs może być połączony z innymi zabiegami: laminowaniem rzęs, henną albo botoksem.

lifting rzęsy czy warto go wykonać
fot. Adobe Stock

Co po zabiegu?

Najbardziej spektakularne efekty zobaczysz po 24 godzinach od zabiegu - uniesienie i podkręcenie rzęs powinno utrzymać się do 6 tygodni (chociaż jest to bardzo indywidualna sprawa, sporo zależy od kondycji i długości rzęs, a także tempa ich wzrostu).

Przez dobę po zabiegu nie należy stosować żadnych kosmetyków w okolicach oczu - nie ma mowy o demakijażu, kremie czy makijażu. Jeśli chcesz, by efekty długo się utrzymały, przez 24 godziny nie korzystaj z sauny, basenu i unikaj gorących kąpieli. 

Czy lifting rzęs jest bezpieczny?

Tak, jest to zabieg nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny. Jeśli lifting rzęs wykonywany jest przez doświadczoną kosmetyczkę, efekty będą spektakularne, a ty zadowolona.

Pamiętaj jednak, by zabiegu nie przeprowadzać, gdy masz zniszczone i bardzo cienkie włoski (przez poprzednie metody ich przedłużania lub zagęszczania - ich stan oceni kosmetyczka). Zabieg nie zostanie przeprowadzony, jeśli doskwierają ci infekcje oka, np. zapalenie spojówek oraz wystąpi uczulenie na którykolwiek ze składników preparatów.

Lifting rzęs - cena

Wszystko zależy od renomy salonu i miejscowości, w której się znajduje, ale średnio cena za lifting rzęs waha się od 70 do nawet 200 złotych. 

Więcej o pięknych rzęsach:
Jak przykleić sztuczne rzęsy?
Jak działają rzęsy magnetyczne?