Wilk jest często wykorzystywanym motywem do ozdabiania ciała. Na tatuaż z tym zwierzęciem decydują się i kobiety, i mężczyźni. Spektakularnie prezentuje się w dużym rozmiarze na środku pleców. Ale nie tylko! Wrażenie robi też głowa wilka wytatuowana na przykład na ramieniu.
Co warto wiedzieć na ten temat:
Wilk w kulturze - znaczenie
Zwierzę to od dawna występuje w wierzeniach i kulturze wielu narodów. Obecny był w działalności artystycznej, nazwach administracyjnych i geograficznych, przysłowiach. Często symbolizował zło, mrok, dziką siłę. Z drugiej strony wilk był interpretowany pozytywnie, jako symbol niezależności. Do dziś te skrajne symboliki ścierają się. W wielu kulturach, np. nordyckiej, wilk był świętym zwierzęciem. Według legend pomagał wojownikom podczas walk.
Poznaj znaczenie 5 najpopularniejszych tatuaży!
Co symbolizuje tatuaż wilk?
Osoby, które decydują się na tatuaż z wilkiem, podkreślają, że zwierzę to oznacza dzikość, ale i przynależność do jakiejś grupy. Wilk jest też symbolem wewnętrznej mocy.
Wolność i rodzina to dla mnie najważniejsze wartości w życiu. Ten wzór musiał pojawić się na moim ciele. Wilk jest symbolem siły, wolności, lojalności i troski o watahę. Wilk to także wytrwałość i niezłomność
– powiedziała dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska o swoim wilku wytatuowanym na plecach.
Wilk niewątpliwie od zawsze wzbudzał w ludziach emocje. W studiach tatuażu to do kilku lat bardzo popularny motyw na ozdobienie ciała i wyrażenie siebie.
Tatuaż z wilkiem - inspiracje
To tatuaż, na który trzeba mieć trochę miejsca na ciele. Żeby dobrze wyglądał, nie może być za mały. Zobacz przykłady z Instagrama z tatuażami z wilkiem, które wpadły nam w oko.
Więcej o tatuażach:Małe tatuaże potrafią zastąpić biżuterię. Zobacz 8 najładniejszych motywów!Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim wykonasz tatuaż