shehand fot. Materiały prasowe

Parafina – jak działa na skórę i dlaczego warto ją stosować w pielęgnacji

Parafina to składnik często stosowany w kosmetyce, szczególnie w pielęgnacji skóry suchej, szorstkiej i podrażnionej. Jak zatem działa parafina? I dlaczego, szczególnie teraz, warto ją włączyć do domowej pielęgnacji dłoni.
Redaktorki Polki.pl / 17.11.2022 15:20
shehand fot. Materiały prasowe

Parafina – jak działa na skórę?

Parafina jest substancją pozyskiwaną syntetycznie, wyjątkowo dobrze przebadaną pod kątem dermatologicznym. Już sam fakt, że uwzględnia się ją w składach dermokosmetyków, które mają być bezpieczne nawet dla skóry alergicznej i niemowlęcej, pokazuje, że jest ona naprawdę bezpieczna dla naszej skóry. W czym zatem tkwi wyjątkowość działania parafiny?

Parafina to emolient, który tworzy na skórze ochronny film, zabezpieczając nas zarówno przed działaniem detergentów jak i szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak mróz czy wiatr, skutecznie ochraniając skórę przed utratą wilgoci. Parafina nie ulega wchłonięciu przez skórę – działa wyłącznie powierzchniowo, co sprawia, że nie wywołuje alergii. Jest idealna dla skóry wrażliwej i alergicznej, w tym również atopowej. Dzięki doskonałym właściwościom uszczelniającym i natłuszczającym, w przypadku spierzchniętych i podrażnionych dłoni jest niezastąpiona. Sprawdzi się znakomicie szczególnie w okresie jesienno-zimowym!

Działanie parafiny:

  • silnie natłuszcza powierzchnię skóry,
  • działa jako płaszcz okluzyjny - hamuje przeznaskórkową utratę wody (TEWL), wpływając na poprawę nawilżenia i wygładzenie skóry,
  • wzmacnia barierę hydro-lipidową naskórka,
  • ułatwia przenikanie w głębsze warstwy skóry innym składnikom aktywnym, intensyfikując ich działanie.

Jeśli chcecie sprawić, aby skóra rąk ponownie stała się miękka i gładka, parafina Wam w tym pomoże. Idealne trio ratunkowe z olejem parafinowym znajdziecie w Kuracji Parafinowej od SHEHAND. O dłonie w profesjonalny sposób zadba:

Złuszczająco-natłuszczający peeling do dłoni SHEHAND

Kremowy peeling do skóry dłoni, z naturalnymi drobinkami ściernymi z owocu luffy, które złuszczają martwy naskórek.. Po wykonaniu peelingu warto go pozostawić na kilka minut na skórze – jego bogata w lipidy formuła dostarczy odnowionemu naskórkowi pierwszych dobroczynnych składników aktywnych. 

shehandfot. materiały prasowe

Wygładzająco-zmiękczająca parafina do dłoni SHEHAND

Rozpływa się pod wpływem ciepła skóry, dzięki czemu łatwo rozprowadzicie ją na dłoniach. Zawarte w niej masło shea i cupacu, ceramidy oraz kompozycja olejów roślinnych, sprawiają że skóra staje się nawilżona i odżywiona, a szorstka warstwa ulega zmiękczeniu i wygładzeniu.

shehandfot. materiały prasowe

Nawilżająco-regenerujący krem-maska SHEHAND

Lekka, a przy tym bogata w składniki aktywne, daje efekt otulającego skórę kojącego kompresu. Doskonale sobie radzi z dotkliwą suchością, ściągnięciem i podrażnieniem naskórka. A dodatkowo uelastycznia i odżywia naskórek. Skóra dłoni odzyskuje miękkość i jedwabistą gładkość. Jej skład to gwarancja ochrona przez niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi,, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. 

shehandfot. materiały prasowe

Otulająca parafina to niejedyny składnik w Kuracji Parafinowej, przywracający przesuszonej i spierzchniętej skórze rąk komfort oraz zdrowy i zadbany wygląd. Seria bazuje także na ceramidach, które regenerują zniszczony naskórek i wzmacniają barierę lipidową, odżywczych masłach shea i cupacu, regenerujących witaminach E i F oraz nawilżającym moczniku. W wegańskich formułach znajdziecie także bogactwo selektywnie dobranych olejów roślinnych.