POLECAMY

Jak zlikwidować chomiki po 40., 50. i 60. roku życia?

Po 40. roku życia skóra twarzy traci swoją wiotkość przez co zanika naturalny kontur twarzy, zaczynają pojawiać się tzw. chomiki. Jak zlikwidować ten problem, jakie zabiegi wybrać? Podpowiadamy!

chomiki

fot. Fotolia

Powstawanie tzw. chomików ma związek z naturalnymi procesami starzenia się organizmu. Wraz z upływem lat zanika tkanka tłuszczowa, która wypełnia i nadaje np. policzkom pożądany kształt. Skóra staje się mniej sprężysta, tkanki przemieszczają się w dół. W wyniku tego procesu widać, iż dolna część twarzy staje się szersza oraz bardziej rozciągnięta. Zanika owal twarzy, zaczynamy dostrzegać tzw. chomiki. Problemowi temu zaradzić mogą nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.

Likwidacja chomików po 40. roku życia

U osób z widocznymi oznakami utraty gęstości i objętości skóry; przy zmianach owalu twarzy, sprawdzą się preparaty, które po zaaplikowaniu wypełniają ubytki, modelują kontur oraz stymulują produkcję naturalnego kolagenu. Skutkiem takiego zabiegu jest nie tylko wyraźne zmniejszenie zmarszczek i chomików, nawilżenie i poprawa jędrności skóry, ale też uniesienie owalu twarzy (w trakcie jednej sesji zabiegowej). - W zabiegach wolumetrycznych używam preparatów, które przywracają objętość dokładnie w tych miejscach, gdzie na skutek procesu starzenia doszło do zaniku tkanki podskórnej. Dzięki temu twarz zachowuje naturalne proporcje, bez ryzyka przepełnienia” – mówi dr Agnieszka Koczynasz, lekarz medycyny estetycznej.

Likwidacja chomików po 50. roku życia

W celu poprawy jakości  skóry, jej zagęszczenia oraz stymulacji do odnowy warto skorzystać z zabiegu Pellevé. - Jest to metoda, która działa na zasadzie wykorzystywania radiofrekwencji. Energia ta prowadzi do napinania i kurczenia się włókien kolagenowych, co w rezultacie w pozytywny sposób wpływa na ich kondycję – mów lek. med. Edyta Adamczyk-Kutera, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Medycyna Urody. Pellevé to zabieg nieinwazyjny i skuteczny, który nie tylko w szybko usuwa  zmarszczki, ale także poprawia koloryt i ogólny wygląd skóry.

Polecamy: Nici liftingujące – które najlepsze?

Aby przywrócić twarzy dawny wygląd warto zastosować również lifting za pomocą specjalnych nici. - Wchłanialne nici pełnią funkcję rusztowania dla tkanek, które utraciły jędrność. Umieszcza się je pod skórą przy pomocy cienkich igieł. Co więcej, Polidioksanon (PDO), z którego wykonana jest nić, pobudza naturalny proces produkcji kolagenu – mówi lek.  med. Anna Płatkowska, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Medycyna Urody. Taki zabieg pomaga podnieść opadające części twarzy jak i ciała. Jego niewątpliwą zaletą jest mała inwazyjność (pacjent nie jest wyłączony z życia codziennego i może iść od razu do pracy), a efekt zabiegu utrzymuje się do dwóch  lat.

Likwidacja chomików po 60. roku życia

Można skorzystać również z chirurgicznego liftingu. Jest to zabieg bardziej inwazyjny, gdyż wymaga przeprowadzenia w znieczuleniu ogólnym oraz krótkiego pobytu w klinice. Podczas operacji skóra twarzy naciągana jest ku górze i ku tyłowi, a jej nadmiar zostaje usunięty. Cięcia zostają „ukryte” w niewidocznych miejscach np. w okolicach uszu czy skroni. - Zabieg poprawia ogólny wygląd twarzy, niweluje oznaki starzenia w sposób długotrwały, żaden inny zabieg liftingujący nie daje takich efektów – mówi dr Krzysztof Szymański, chirurg plastyk z Kliniki Medycyna Urody.

Polecamy: Nici liftingujące - obalamy mity

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 lata temu
Ja też chodziłam na masaże połączone,z gimnastyką twarzy i akupresurą i mając 54lata wyglądam dużo młodziej. Zniknęły okropne chomiki i cała twarz uniosła się do góry.Jestem wdzięczna Pani Małgośi Fuks, że mnie tak odmłodziła i miesiąc póżniej poznałam MIŁOŚĆ ŻYCIA!!! To nie przypadek
/3 lata temu
A JA CHODZĘ NA MASAŻE I ĆWICZĘ MIĘŚNIE TWARZY I PO CHOMIKACH ANI ŚLADU!!! POLECAM POSZUKAĆ DOBREJ MASAŻYSTKI.
/3 lata temu
ja miałam ten zabieg pelleve i musze przyznac ze jest ok :) ja raczej nie robie sobie bardzo inwazyjnych rzeczy dlatego to bylo dla mnie swietne rozwiązanie :)