Ta prosta sztuczka z TikToka zapewnia lifting twarzy w kilka sekund. Potrzebny ci będzie tylko korektor

jak wyszczuplić twarz korektorem fot. Adobe Stock, Pixel-Shot
Wystarczy kilka dobrze umieszczonych ukośnych kresek korektora, aby osiągnąć natychmiastowy efekt liftingu — podkreślenie kości policzkowych, wysmuklenie twarzy i rozjaśnienie okolic oczu. Ten nowy, rewolucyjny trik, którym podzieliły się dziewczyny na TikToku, raz na zawsze zmieni twój makijaż. Sprawdź, na czym polega.
/ 30.12.2022 05:47
jak wyszczuplić twarz korektorem fot. Adobe Stock, Pixel-Shot

Można mówić różne rzeczy o TikToku, ale prawda jest taka, że to właśnie ta ulubiona platforma Generacji Z jest teraz numerem 1., jeśli chodzi o trendy w makijażu i pielęgnacji. W ciągu roku nauczył nas wielu sztuczek, o których myślałyśmy, że nie potrzebujemy, a okazały się prawdziwymi game changerami. Dowiedziałyśmy się m.in. jak zrobić idealną jaskółkę oku, jak wykonturować twarz używając widelca, jak skutecznie zamaskować cienie pod oczami i jak malować, rzęsy, żeby były długie i podkręcone, jak u lalki. Teraz odkryłyśmy nowy, rewolucyjny trik, w którym gwiazdą jest korektor. Okazuje się, że to prawdziwy superman! Nie tylko świetnie tuszuje niedoskonałości i wyrównuje koloryt skóry, ale jeśli jest odpowiednio umiejscowiony, działa jak lifting — rozświetla okolice oczu, podkreśla kości policzkowe i optycznie wysmukla twarz.

Sztuczką, która podbiła aplikację, podzieliła się TikTokerka @aliciabreuer0. Efekty są natychmiastowe! Film zebrał ponad 2 miliony polubień i tysiące pozytywnych komentarzy. Zobaczcie:

@aliciabreuer0 What do you guys think of this lifting concealer hack? Do you see a difference? #fyp #makeup #concealerhack #concealer #liftedface #makeuptutorial #makeuphac #makeuphacks ♬ original sound - 𝙖𝙧𝙞𝙛𝙛_

Lifting twarzy korektorem — jak nakładać korektor, żeby wysmuklić twarz?

Aby przetestować sztuczkę na sobie, przygotuj płynny korektor o lekkiej, łatwo rozprowadzającej się formule, ton jaśniejszy od naturalnego koloru skóry oraz gąbeczkę do makijażu.

Zacznij od narysowania krótkiej linii na skroni. Następnie, nałóż korektor w wewnętrznym kąciku oka i po skosie wzdłuż zewnętrznego kącika. Kolejny krok to podkreślenie kości policzkowych. Narysuj zestaw ukośnych, równoległych linii — jedną zacznij od nozdrzy, drugą od zewnętrznego kącika ust. Zrób też krótką linię tuż nad linią szczęki. Na koniec, wszystkie linie rozetrzyj lekko wilgotnym beauty blenderem. Voilà, gotowe! Dla wzmocnienia efektu możesz musnąć kości policzkowe bronzerem.

Czytaj także:
Jak malować rzęsy, żeby były długie i podkręcone? Dwie metody, które zapewniają spektakularny efekt
Jak idealnie dopasować róż do szminki? Sprytny trik, który działa za każdy razem

Redakcja poleca

REKLAMA