POLECAMY

Powiększyć piersi domowymi sposobami, czyli...

Jak powiększyć piersi domowymi sposobami? Jakie zioła są pomocne w powiększeniu piersi, czy masaż może wpłynąć na ich wzrost? Jak działają fitoestrogeny? Zobaczcie!

Jak powiększyć piersi domowymi sposobami? Jakie zioła są pomocne w powiększeniu piersi, czy masaż może wpłynąć na ich wzrost? Jak działają fitoestrogeny? Zobaczcie!

Powiększyć piersi domowymi sposobami, czyli...

fot. Fotolia

Skąd bierze się potrzeba posiadania większych piersi?

Kobiety patrzą na okładkadki, biusty na reklamach, biusty w filmach i magazynach, biusty, za którymi wzdycha na basenie ich chłopak i wiedzą już, że to duże cieszy męskie oko. Tymczasem, po zdjęciu T-shirtu jest tylko "para rodzynek", które może kochane i urocze, ale z seksem mają mało wspólnego. Czym zaś byłaby kobieta, gdyby podświadomym nawet celem jej życia nie była atrakcyjność? Atrakcyjność zapewnia darmowe drinki, męża, fundusze, alimenty, ulgi w pracy, bezinteresowną pomoc przechodniów… i dobre samopoczucie od rana. I choć są poeci, którzy wieszczą, że każda kobieta jest piękna, a piersi są boskie małe i wielkie, to każdy wie, że większe są bardziej boskie, bo tak każe genetyka.

Więc kobieta przed lustrem zdejmie T-shirt, popatrzy na swoje rodzynki i rozważy możliwości: cierpieć do końca życia na widok każdej dobrze uposażonej kobiety, wydać pół majątku na bolesne i widocznie sztuczne implanty, wydać jeszcze więcej na zamianę własnego tłuszczu w kawałek piersi, albo nie zdejmować już nigdy push-up’u z trzema poduszkami. Można oczywiście te swoje piersi polubić i zacząć podrywać na zgrabną pupę i zalotne spojrzenie, ale bądźmy szczerzy - to wymaga niezwykłego hartu ducha w dzisiejszej krainie silikonowej.

Jak rozwijają się piersi?

Według skali Tannera, umożliwiającej ocenę dojrzałości płciowej dzieci, młodzieży i dorosłych, rozwój piersi można uporządkować w pięciu fazach:

  • Faza I: Przed okresem dojrzewania: uwypukleniu ulegają jedynie brodawki sutkowe dziewczynki.
  • Faza II: Średnio 10 rok życia: występuje wówczas tzw. stadium pączka, czyli piersi nieznacznie się uwypuklają, a brodawki sutkowe widocznie się powiększają.
  • Faza III: Średnio 11-12 rok życia: piersi zyskują delikatny zarys, a brodawki sutkowe w dalszym ciągu się powiększają.
  • Faza IV: Średnio 12-13 rok życia: otoczki brodawek sutkowych uwypuklają się coraz bardziej, poza obrys piersi.
  • Faza V: Średnio 13-16 rok życia: piersi zyskują dojrzały kształt, a otoczki brodawek sutkowych dopasowują się do kształtu piersi

Wzrost piersi związany jest ze zwiększeniem wydzielania hormonów żeńskich – estrogenów. Jednak niekoniecznie tak „książkowo” się one rozwiną. Niektóre kobiety dopiero po okresie dojrzewania obserwują przyrost piersi. Zwykle wyglądają one podobnie do atrybutów naszych mam, babć i sióstr.

Co przyczynia się do powiększania biustu?

W trakcie cyklu miesiączkowego dochodzi w ciele kobiety do różnych przemian. Głównie dotyczą one narządu rodnego, ale też dają się odczuć właśnie w piersiach. W fazie lutealnej cyklu, czyli tej po owulacji (w której dominuje progesteron, a trochę mniejsze stężenie mają estrogeny), powiększają się piersi i sutki, z uwagi na zachodzące zmiany hormonalne. Istotnym aspektem jest również zatrzymywanie wody w organizmie, na skutek działania progesteronu, co może w pewnym stopniu ujawnić się w obrzmieniu piersi.

Jakie opcje powiększania piersi bierzemy pod uwagę?

Pokrzywdzonym przez naturę niewiastom przychodzi z odsieczą ludowa wiara obiecująca wzrost piersi dzięki ziółkom i masażom. Nie jest to nowość, bo legendy o piersiotwórczych roślinkach krążą od setek lat, nie jest też zupełny absurd, bo naukowcy potwierdzają istnienie fitoestrogenów, a więc naturalnych substancji działających jak nasze damskie hormony. Aztekowie ponoć już stosowali jagody palmy sabałowej na zbyt małe piersi, zaś niewolnice w haremach karmiono kozieradką, aby nabrały kształtów gdzie trzeba. Na całej tej obietnicy wzrósł też od razu biznes depczący po piętach powiększaniu penisa za pomocą pompki i kobietom oferuje się tabletki i kremy na bazie ziół, które mają wypełnić biustonosz nawet o 2 rozmiary!

Brzmi to pięknie, bo jest naturalne, wcale nie drogie, jeśli porównać z pomocą chirurga, a na dodatek nie wiąże się z bliznami, ani nadmuchanymi zderzakami w stylu Pameli Anderson. Zwolennicy obiecują, że pijąc ziółka i pobudzając receptory przez masaż możesz mieć piersi większe, ale własne. Dziewczyny więc chętnie wierzą, kupują, biorą i czekają aż będzie można kupić stanik 75C. Rozmaitych forów z technikami łykania, parzenia i masowania są setki, polskich i zagranicznych; w Stanach wyszła nawet książka „From Flat to Fab”( ang. z płaskiej do wspaniałej), której autorka opisuje swój wielki piersiasty sukces hodowany na tabletkach. Pueraria Mirifica, Wild Yam czy Fenugreek to preparaty sprzedawane na większości aukcji z obrazkami dwóch dorodnych melonów i hasłami w stylu „zostań boginią seksu”.

Jakie jest ryzyko naturalnych terapii?

Dziewczyny idą tak daleko w swojej pogoni za wymiarem, że zgłębiają dość złożone mechanizmy endokrynologiczne, które, przyznam szczerze, dla laika brzmią jak czarna magia. Określają swój typ hormonalny, aby odpowiednio dobrać ziółka, eksperymentują z połączeniami, dzielą się sukcesami i porażkami. Sukcesów ślady można odnaleźć, choć na ogół nie trwałe i zdobyte z mozołem. Część „terapii” kończy się i tak operacją, inne zarzucane są z braku cierpliwości. Te, które twierdzą, że wygrały mówią o zaokrągleniu się piersi, wypełnieniu, kilku centymetrach w obwodzie więcej. Inne płaczą i nie mogą zrozumieć, czemu im tak nie idzie. Mierzą się w obwodzie, tak jak bulimiczki ważą - zamieniając każdy zyskany centymetr w sens życia.

Po drodze są oczywiście skutki uboczne - pogorszenie cery, przybieranie na wadze, kłopoty z miesiączką, bóle brzucha - ot, zwykłe konsekwencje zabawy z naturą. Najbardziej zdesperowane sięgają nawet po różne formy medytacji i autosugestii, które można dostać już w formie płyt CD. Usiądź wieczorem w fotelu, pooddychaj i wyobraź sobie jak twoje piersi wylewają się ze stanika…

Czy to tylko kolejny biznes na zdesperowanych, tak jak magiczne tabletki na odchudzanie czy kropelki na nowotwór? Czy faktycznie w przyrodzie jednak drzemią mechanizmy, które mogą uczynić z nas boginie płodności z piersiami niczym z filmów Russa Meyera? Czy może to wszystko kolejny dramat pogoni za modną okładką, która zmienia życie w więzienie herbatek, diet i centymetrów? Życie, którym przecież należałoby się cieszyć, nawet z małymi piersiami.

Jakie są 3 motody naturalnego powiększenia piersi:

 

1) Kuracja fitoestrogenami

Ostatnim czasem dość modne stały się fitoestrogeny. Już pisano do nich ody z racji ich zbawiennego wpływu na objawy okresu klimakterium, bez konieczności hormonoterapii zastępczej. Ale czy estrogeny pochodzenia roślinnego są rzeczywiście aż tak cudowne? Czy mogą rozwiązać nurtujący nas „problem małych piersi”?

Czym są fitoestrogeny?

Fitoestrogeny to związki stanowiące roślinny odpowiednik ludzkich estrogenów. Prawdopodobnie nie wywołują takich działań niepożądanych, jak prawidłowe estrogeny. Ich działanie polega na tym, że łączą się one z tzw. receptorem estrogenowym, uniemożliwiając tym samym przyłączenie się do niego, ludzkiego estrogenu. Istnieje opinia, że fitoestrogeny, w przeciwieństwie do estrogenów nie powodują szybkich procesów nowotworzenia w tkankach estrogenozależnych. Jednak już trwają spekulacje na ten temat, z przewagą na niekorzyść. Wykazano, że te roślinne substancje mogą wykazywać działanie przeciwnowotworowe, przeciwzapalne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze, a także hamujące rozwój bakterii.

Zobaczcie zioła z fitoestrogenami! Czytajcie dalej.

 

2) Zioła powiększające piersi

Zioła stosowane w celu powiększania kobiecych piersi, przyjmowane są pod różnymi postaciami. Mogą to być napary i odwary, a także tabletki. Nie ma wiarygodnych badań, które potwierdziłyby skuteczność i bezpieczeństwo owych darów natury. Nie zawsze to, co pochodzi z jej łona jest zdrowe. Poniżej przedstawiamy najczęściej stosowane rośliny.

Kozieradka

Kozieradka jest ziołem, które wpływa na syntezę hormonów anabolicznych, czyli m.in. estrogenów. Pewna substancja w niej zawarta, miała być prekursorem progesteronu, co jednak się nie potwierdziło w badaniach. Może być wykorzystywana przy niedoborze estrogenów, czyli nie wtedy, gdy mamy ich tyle ile trzeba. Spożywanie jej przetworów może skutkować pojawieniem się potu o „kozim zapachu”, ale to nie jedyne działanie niepożądane. Dużo groźniejsze są zaburzenia gospodarki węglowodanowej, nasilanie działania leków przeciwzakrzepowych i wpływ na mięśniówkę macicy u ciężarnych.

Wierzbownica

To zioło o działaniu antyandrogennym, znajdujące zastosowanie w zaburzeniach przebiegających z nadmiarem takich hormonów jak np. testosteron. Substancje w niej zawarte działają synergistycznie z estrogenami ludzkimi, jednak nie są tak bardzo skuteczne skuteczne. Istnieje pogląd, że można ją łączyć z innymi preparatami działającymi estrogennie. Badania naukowe nie dowiodły jej skuteczności.

Palma sabalowa

Znana bardziej jako Saw palmetto, jest małą palmą z ciemnymi owocami, w których to znajduje się cała magia rośliny. Wyciąg z tych czarnych kuleczek hamuje przemiany testosteronu i podnosi poziom estrogenów. Bywa stosowany w niepłodności żeńskiej i niedorozwoju piersi z różnym skutkiem. Jak dotąd nie było konkretnych badań na temat tego, czy na pewno sprzyja powiększeniu piersi.

Koper włoski

Inaczej fenkuł włoski, to zioło-warzywo, które u wielu z nas gości niemal codziennie w jadłospisie. Jego właściwości przebadano na zwierzętach, potwierdzając pozytywny wpływ na rozwój gruczołów piersiowych. Prawdopodobnie podnosi poziom prolaktyny, a w związku z tym może powodować ginekomastię u mężczyzn, a u kobiet nieznacznie powiększyć obwód piersi. Jednak nie przeprowadzono badań na ludziach, zatem skuteczność jest wątpliwa.

Czarnuszka

Zioło to stosuje się powszechnie w piekarnictwie, jako dodatek lub posypka do chlebów i bułek. Ma charakterystyczny, nieco czosnkowy aromat. Czarnuszka jest też stosowana w celu zwiększenia wydzielania mleka u kobiet po porodzie, co najprawdopodobniej ma związek ze wzmożeniem wydzielania prolaktyny. Istnieją też niepotwierdzone opinie, że niektóre substancje zawarte w nasionach czarnuszki, działają podobnie do progesteronu. Jeżeli już ktoś stosował napary z czarnuszki, to zazwyczaj po jej odstawieniu, piersi wracały do stanu wyjściowego. Jednak i w tym przypadku brak jest stanowiska naukowego.

Dziki pochrzyn

Znany również pod nazwą Wild yam. Zawiera substancję działającą podobnie do naszego progesteronu. Wyciągi z pochrzynu poprawiają jędrność skóry, ale niegdyś były też stosowane jako forma antykoncepcji. Jednak i w tym przypadku brak jest klinicznych badań, które potwierdziłyby cudowność zioła.

Niepokalanek

To zioło, które w antyku było wykorzystywane do leczenia niepłodności u kobiet. Ma wywierać działanie antyandrogenne, hamując jednocześnie wydzielanie prolaktyny i folikulotropiny. Istnieją badania potwierdzające, że niepokalanek zwiększa wydzielanie progesteronu i hormonu luteinizującego. Jak do tej pory, brak stosownych badań co do tego, czy wyciągi z niepokalanka wpływają na rozwój piersi.

Dzięgiel

Dawniej uznawano, że dzięgiel zawiera fitoestrogeny, co jednak w badaniach się nie potwierdziło.
Badania nad tym ziołem wykluczyły tezę, ażeby miałoby jakikolwiek w pływ na powiększenie gruczołów piersiowych. Przestrogą przed dzięglem z pewnością jest fakt, że zawiera on substancje rakotwórcze oraz takie, które powodują nadwrażliwość na promienie słoneczne i podwyższające temperaturę organizmu.

Pluskwica groniasta

Wbrew temu co przed laty o niej sądzono – nie wpływa w żaden sposób na hormony, a tym samym na przyrost piersi. Jej przyjmowanie z innymi lekami może natomiast zrujnować nasz organizm, zwiększając ich toksyczność. Ponadto powoduje reakcje alergiczne u osób nadwrażliwych na kwas acetylosalicylowy (Aspiryna), ponieważ zawiera salicylany.

Pieprz

Jest ziołem-przyprawą, które zna chyba każdy człowiek. Jego związek z przyrostem piersi ma się odzwierciedlać w niepotwierdzonym fakcie, że substancje pieprzowe zwiększają wydzielanie prolaktyny. I w tym przypadku brak jest specyficznych analiz naukowych.

 

3) Masaż powiększający piersi

Masaż wpływa jedynie na poprawienie metabolizmu i przyspieszenie transportu tlenu do tkanek. Usprawnia także detoksykację danych partii ciała. Dzieje się tak na skutek rozgrzania i przyspieszenia krążenia krwi w masowanym obszarze ciała, ale i w całym organizmie.
Masaż piersi nie wpływa na ich powiększenie, ale na ich jędrność i ukształtowanie. Poza tym, jeżeli jest wykonywany nieprofesjonalnie, przyniesie więcej szkód niż pożytku.

Kiedy nie wolno masować piersi?

Nie wolno masować piersi wtedy, gdy wyczuwamy w nich jakiekolwiek zmiany, np. guzki (koniecznie trzeba wykonać badania diagnozujące choroby piersi np. USG) oraz wtedy, gdy na skórze pojawiły się jakieś patologie.

Z masażu wyklucza nas także choroba z gorączką, schorzenia kardiologiczne, zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze i choroby zakaźne np. WZW, HIV. Nie można się masować podczas menstruacji i ciąży. Ogólnie rzecz biorąc, nie zaleca się masażu piersi, a także ich ogrzewania.

Czy masaż skutecznie powiększy biust?

Żadne zioła i żadne masaże jak dotąd nie okazały się skuteczną nieinwazyjną metodą na powiększenie biustu. Efekty ich stosowania są krótkotrwałe, a zaprzestanie stosowania takich technik powiększania piersi, z pewnością spowoduje powrót do rozmiarów sprzed „terapii”. Rezultat ich poprawiania, o ile zostaje uzyskany, to dopiero po długim czasie od rozpoczęcia trucia swojego organizmu mało znanymi, parafarmaceutycznymi specyfikami o przypuszczalnej skuteczności. Poza tym, jeżeli opisywane rośliny zawierają fitoestrogeny – to w postaci naparów itp., bardzo trudno je dawkować. Nie trudno wtedy o zaburzenia pracy całego organizmu. Nadmiar fitoestrogenów może nieznacznie zwiększać ryzyko raka piersi.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (89)
/6 miesięcy temu
sprawdzałyście tabletki na porost piersi Larbust ? koleżanka stosuje i bardzo chwali. Ja się jeszcze zastanawiam nad zakupem ?
/7 miesięcy temu
Duże piersi bez operacji, tabletek, dziwnych maści? też wierzyłam, że to nie możliwe dopóki nie poddałam się seriom zabiegów za pomocą masażu próżniowo-wibracyjnego. Oczywiście z A, nie zrobi się E ale w moim przypadku, było to 1,5 rozmiaru i teraz jestem najszczęśliwszą kobietą na ziemi. Pilnuję tylko zabiegów podtrzymujących i cieszę się pięknym biustem. Także polecam, bo nie boli, nie jest w żaden sposób inwazyjne, a efekty zaskakujące
/9 miesięcy temu
Ja powiększyłam składnikiem tego art. https://powiecej.wixsite.com/jakpowiekszycbiust dziewczyna tam narzeka ze ma za duży biust a ja tam się ciesze !!! Tylko uwaga na podróbki na allegro. Kuszą niska cena a w pudełku jest całkiem inny produkt !!!!
POKAŻ KOMENTARZE (86)