POLECAMY

Co to są antyperfumy?

Mieszanka zapachu metalu, tlenu, ognia, skały, wydmy i celulozy jest rodzajem antyperfum produkowanych przez Comme des Garcons, projektantów znanych z robienia perfum o niekonwencjonalnych zapachach.
Co to są antyperfumy?

Na początku marka Comme des Garcons znana była z projektowania ubrań, jej twórczynią była Japonka Rei Kawakubo. Znana była z tworzenia niekonwencjonalnych projektów, które były wręcz nieatrakcyjne i odpychające. Charakteryzowały je dziury, podarte i postrzępione tkaniny, niechlujne przeszycia. Do tej anty oferty z biegiem czasu dołączyły również perfumy.

Perfumy o zapachu kościoła czy temperowanego ołówka?

Były one równie ekscentryczne jak ubrania, posiadały niekonwencjonalną woń dalece odbiegającą od używanych na co dzień zapachów. Najsłynniejsza produkcją stworzonych przez nich aromatów są zapachy kościołów różnych religii i Odeur 53, charakteryzujący się wonią suszonego prania na wietrze z lakierem do paznokci i paloną gumą.

Zobacz także: Jak dobierać perfumy na wieczór i na dzień?

W kolejnym zapachu Odeur 71 wyczuć można kurz na gorącej żarówce, prąd, metal, biuro, minerały, toner z xero kopiarki, wióry temperowanego ołówka, metaliczny smak baterii, kadzidło, drzewo, mech, hiacynt, sok z sałaty.

Przywiązanie projektantki do nietypowych rozwiązań zainspirowało ja do stworzenia serii perfum. Zapachy inspirowane były kadzidłami używanymi podczas ceremonii kościelnych, projektantka chciała w ten sposób przywołać duchowe wspomnienia oraz wywołać marzenia związane z duchowymi podróżami po świecie. W taki oto sposób powstała seria 3 Inscence: Kyoto, Avignon, Ouarzazate, Jaisalmer i Zagorsk. Zapachy te zawierały mieszankę nut paczuli, cyprysu, kawy, wanilii, palisandru i gałki muszkatołowej. Głównym zadaniem produkowanych perfum było przywołanie wspomnień oraz wywołanie emocji związanych z pewnymi wydarzeniami, np. Seria 2, zawierająca między innymi zapach goździka przypominała Dzień Kobiet.
Największą popularnością antyperfum cieszą się zapachy sorbetowe zawierające nutę mięty cynamonu i rabarbaru. Słodkie perfumy w interpretacji marki Comme des Garcons również cieszą się nie małą popularnością, pachną one nutą smoły, spalonego cukru i lepkiego ciasteczka.

Zobacz także: Kiedy kobiecie przystoją męskie zapachy?

Antyperfumy są rodzajem perfum używanych dla ściśle określonych odbiorców. Ich oryginalny i nietypowy zapach podoba się tylko niektórym osobom. Jest to marka stworzona dla indywidualistów, nie bojących się eksperymentować z zapachem.

autor: AS

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
świetne! :)